אל השמורות והאיים הקסומים של קניה

שלום וברוכים הבאים לקניה KENYA JAMBO AND KARIBU

מסע מרתק אל שמורת צ'אבו, דרך שמורת אמבוסלי לשמורת גבעות טאיטה ברקע הר הקילימנג׳רו והאיים האקזוטיים פונזי וצ'אלה. 9 ימים מרתקים ומופלאים

מה המחיר כולל?

הלוך ושוב, תל אביב – קניה – תל אביב .
המחיר כולל העברות משדה התעופה למלונות וחזרה לשדה התעופה.
 
הטיול כולל 9 ימי טיול – 8 לינות .
 • 4 ימי ספארי בשמורת צ'אבו, שמורת אמבוסלי, ושמורת TAITA HILLS  
(לינה ב- "SALT LICK" שהוא מהלוגים המפורסמים והיפים בעולם). 
 • סיור מקיף ומאלף בעיר מומבסה.
 • "אל תוך הכפרים"-סיור אל תוך הכפרים וחווית החיים בקניה.
 • שייט לאי פונזי והאי הנעלם שבגבול טנזניה  
 • 2 לילות נופש באי הקסום צ'אלה. THE SANDS AT CHALE ISLAND""
סה” כ 9 ימי טיול 8 לינות: 4 לינות בשמורות העל של קניה + 4 לינות במומבסה במלונות חוף קסומים. 
 • הלינה במלונות חוף SHAZA BEACH RESORT MOMBASA השוכן לחוף האוקיאנוס ההודי על בסיס חצי פנסיון.
  הממוקם סמוך למרכזי הקניות והבילויים – מסעדות, מועדונים, קזינו, פארק מים, גן שעשועים ועוד אטרקציות הנמצאות במרחק דקות נסיעה מהמלון.
  המלון ידוע בסוויטות ענק שלו, עם חדרי שינה גדולים ומרווחים ונוף לים ולבריכה.
 • לינה בלודג'ים בתוך השמורות תהיה בלודג'ים ברמה גבוהה מאוד שחלקם מהמפורסמים באפריקה. Amboseli Asttrim Lodge Salt Lick Safari Lodge, Ashnil Aruba 

 • בימי הספארי האירוח הוא על בסיס פנסיון מלא F.B
 • האי צ'אלה– האירוח הינו על בסיס חצי פנסיון H.B
 • בימי הספארי האירוח יהיה על הבסיס אירוח מלא F.B
 • בימי השהות במלון המומבסה האירוח יהיה על בסיס חצי פנסיון B.H
 • בטיול לשיט לאי פונזי האירוח יהיה על הסיס אירוח מלא B.F
 • באי צ'אלה האירוח יהיה על בסיס חצי פנסיון H.B
 
בכל מסלולי החבילות יש אפשרות לאוכל כשר. הבישולים בפיקוח משגיח כשרות מישראל ומתבצע במטבח נפרד במלון.
הכשרות היא בבית המלון בלבד והינה כשרות בשרית וחלבית. בשר ועופות "חלק מהדרין" מוטסים מישראל וכן רוב פירטי המזון מישראל ומבושלים במקום.
אפשרי לקבל מנות כשרות ליציאה לספארי כמו כן לשייט לאי פונזי. עלות 300$ ( לקבל אישור מראש מנציג המכירות)
נציג החברה דובר עברית יהיו זמינים לאורך כל ימי הטיול.
 ויזה: הכניסה לקניה מחייבת ויזה, אנחנו דואגים להוציא לכם – עלות 35$.

בוגר – $3,750
ילד – $3,600
לתינוק – $450

✔ ספארי פנסיון מלא – כולל במחיר
✔ שדרוג במלונות החוף לחצי פנסיון  – כולל במחיר
✔ שדרוג לסוויטה סמוך לחוף הים  – כולל במחיר
✔ הארכה החבילה ל- 9 ימים – כולל במחיר
✔ 2 לילות נופש באי הקסום צ'אלה. THE SANDS AT CHALE ISLAND
 
✔ אפשרות לאוכל כשר 300$
✔ אפשרות להארכה לימים נוספים באי צ'אלה 340$ לכל לילה נוסף ( ליחיד בחדר זוגי 400$)
✔ תוספת לאדם יחיד: 550$
✔ בחופש הגדול – 250$.
✔ תוספת למחיר הטיסה בפסח וסוכות – 300$.
✔ חנוכה -350$.

טופס ויזה לנוסעים

תעודת כשרות

תקנון ותנאים

מזג האוויר בקניה

טיפים והנחיות לנוסעים

חיסונים ובריאות

בעקבות חמשת הגדולים של אפריקה - טיול ספארי בקניה
טיול ספארי בקניה - אל עומק השמורות -FeelHoliday
טיול ספארי לקניה - טעימות מבראשית 8 ימים - חברת FeelHoliday

עוד צעד קטן ואתם בקניה

לפרטים נוספים על הטיול השאירו פרטים ונחזור אליכם

תוכנית הטיול

המראה לפנות בוקר מישראל ונחיתה בשעות הצהרים בקניה, נסיעה למלון, קבלת פנים אפריקנית, כיבוד קל, קבלת חדרים, פעילות אחר הצהרים – אפשרות ליציאה לקניון הקרוב להחלפת כסף, רכישת SIM מקומי.

מפגש ראשון עם האוכלוסייה המקומית. חזרה למלון וארוחת ערב לאחר ארוחת הערב אפשרות ליציאה באופן עצמאי לבילוי במקומות הבילוי שהאי מציע. ארוחה קלה בקבלת הפנים וארוחת ערב.

שלום וברוכים הבאים לקניה karibu Kenya ברוכים הבאים לארץ הספארי! ברוכים הבאים לשבוע נופש וטיולים שלא תשכחו לעולם! הנציגים שלנו יפגשו אתכם בשדה התעופה ויעזרו לעבור את מסלול דלפק קבלת הוויזה, איסוף המזוודות, מפגש עם הנהג וילוו אתכם עד להגעתכם למלון.  

במלון תצפה לכם קבלת חמה וקבלת הסוויטות.

לאחר התארגנות ומנוחה תפגשו אותנו בדלפק החברה הנמצא בלובי המלון, תקבלו הסבר על השבוע וטיפים להתנהלות  ואז יתחיל שבוע הנופש והטיולים שלכם בקניה. כבר בערב הראשון תוכלו לצאת ולטעום מחי הלילה העשירים שהאי מציע.

ארוחת צהרים וערב.

סיור מקיף בעיר מומבסה, כפרי האומנים וגילופי העץ, המבצר הפורטוגזי, שיני הפיל, העיר העתיקה, השוק הצבעוני של מומבסה, בית הקברות היהודי, ארוחת צהרים, הפסקה במרכז הקניות והבילויים של מומבסה. 

ממשיכים "אל תוך הכפרים בקניה" -מסע מרתק במנהרת הזמן אל תוך הכפרים וחווית החיים בקניה. ארוחת ערב, והכנות ליציאה לספארי שיתחיל למחרת. ארוחת בוקר וערב.

לאחר ארוחת הבוקר, נצא ממלון החוף בשעה 08:00 בבוקר. נסיעה קצרה לעיר מומבסה, המדריך ילווה אתכם לאורך כל הסיור וייתן הסברים על מומבסה בעבר ועל מומבסה היום. מצפה לכם יום מאוד "תוסס" ואקטיבי ברחבי העיר ממומבסה, בחלקים ההיסטוריים והחדשים של העיר.

 • ביקור ראשון: "AKAMBA VILLAGE" ניסע לצד המערבי של מומבסה ונבקר בכפר האומנים הקרוי "Akamba Village"  ע"ש שבט "האקמבה" (שהוא אחד מ-42 השבטים החיים בקניה). השבט ידוע בכישרון שלו לאומנות הגילוף ויצירת טופי "הטאם טאם"  בכפר נגלה את כישרונות האומנות האפריקאית בגילוף, פיסול, ציור, של עשרות ולפעמים מאות אמנים העובדים מתחת לסככות עץ מאולתרות. כאן יהיה מפגש בלתי אמצעי עם האומנים ותוכלו לשוחח, להצטלם ואפילו להצטרף אליהם ולנסות את כישרונכם בגילוף של פיל 10 קילו מעץ מהגוני בעזרת האזמל המסורתי. לאחר סיור בין כתות האומנים, נבקר בגלריה המרכזית בכפר ותוכלו לרכוש חלק מעבודות האומנים.
 • ביקור שני: – סיור בעיר מכפר האומנים אנו נמשיך בחזרה לעיר וניסע בדרך "Mijikenda"  שלוקחת אותנו לתחנת הרכבת הישנה (שכבר איננה בשימוש) אך הייתה נקודת המוקד העיקרית בכל הנוגע למערכת התחבורה בראשית המאה ה-18. משם ניסע לכביש "קלינדיני" הישן שהיום נקרא"Moi Avenue"  ע"ש נשיאה השני של קניה. נעצור ליד המומנטום הכי מפורסם של העיר מומבסה "שיני הפיל" הענקים שנבנו באמצע השדרה. אלו נוצרו בשנת 1952 כדי לקבל את פני הוד מלכותה – הנסיכה אליזבת בביקורה הראשון בקניה . ממש בצמוד , נטייל סביב גן   "Uhuru kenyata" שהיה נשיאה הראשון והמיתולוגי של קניה ואף הכריז על עצמאותה (כיום בנו משמש כנשיא כבר קדנציה שניה) של קניה והיה נשיאה הראשון. נסתובב בין עצי המנגו הענקיים שאין ספור עטלפי פירות תלויים באשכולות על ענפי העצים.
 • ביקור שלישי: שוק ממומבסה "MARKITI"נמשיך לכביש"Digo"  ונבקר בשוק מומבסה הקרוי ע"י המקומיים בשם Markiti"" מה שהייה בתקופה הקולוניאלית אולם הישיבות העירוני ללבנים בלבד, הפך עתה לשוק פירות וירקות יפיפה לאחר עצמאותה של קניה. מסביב למבנה השוק הפכו כל הרחובות לחנויות עמוסות כל טוב, תבלינים, כלים בדים, בגדים ועוד… נסתובב ונהנה לראות את המוצרים החקלאיים שגדלים לאורך אזור החוף כמו גם את אלו המגיעים מאזור הרמות הגבוהות של קניה. הרבה פירות  טרופיים כמו: מנגו, בננות, פפאיה, לצד גידולים אחרים: עגבניות, תפוחי אדמה, אגוזי קשיו, קפה ותה. הגיע הזמן להנות מהבננות האדומות.
 • ביקור רביעי:העיר העתיקה נחזור לאוטובוס ונמשיך לעיר העתיקה של מומבסה בדרך "Nkrumah Road"  "נקרומה" (ברחוב זה גם שוכנים משרדי החברה הראשיים ומכאן מאורגנת כל הפעילות גם בישראל, בקניה, מצרים ורואנדה). כאן תקבלו הסברים על התרבות וההיסטוריה העשירה של העיר. סיור בין רחובות העיר העתיקה הצרים, בין הבתים הערבים הישנים ומרפסות העץ היפיפיות. ברחוב "Ndhia kuu" תראו את הארכיטקטורה היפה הנראית על הדלתות, החלונות והמרפסות של הבתים הללו ואז תבינו מדוע המקום מנוהל ע"י אונסק”ו.נבקר במבצר הישן הנקרה "מצודת ישו""FORT JESUS"   שחלש על הכניסה לנמלי מומבסה ובכך למעשה שלט על העיר. היום הוא מהווה מוזיאון מאשר בסיס נשק ומציג עבודות אדריכלות מימי המאה ה-15. הוא נבנה ע"י הפורטוגזים כדי להגן על האימפריה העסקית שלהם לאורך החוף המזרחי של אפריקה, השימוש בשם "ישו"  ודיבורים על פורטוגזים המציגים עצמם כמסיונריים שימשו רק כהסוואה למנוע תחרות עסקית חזקה.

"אל תוך הכפרים"-סיור אל תוך הכפרים וחווית החיים בקניה. 

לאחר סיור בעיר ועצירה לארוחת צהרים נמשיך "אל תוך הכפרים בקניה" -מסע מרתק במנהרת הזמן אל תוך הכפרים וחווית החיים בקניה.

נסע צפונה (כשמונה קילומטרים) לאורך הכביש המהיר מומבסה – מאלינדי . נעבור דרך מטעי ענק ואין סופיים של צמחי ה"סיסאל" (ממנו מיצרים חבלים ותכשירי אלוורה) לכיוון  הכפרים של שבט הגריאמהGiriama-  . שבט הגריאמה הוא הגדול מתוך תשעת קבוצות השבטים המרכיבות את קהילת "מיג'יקנדה" – אלו קהילות השבטים היושבות על רצועות החוף של קניה. נבקר בבית ספר מקומי ליתומים בכדי ליצור אינטראקציה עם הנהלת בית הספר ועם הילדים שישמחו לביקור שלכם. כמה אהבה תקבלו מהילדים האלו שבעיקר נעזרים במקומיים המתנדבים באחזקת בית הספר. זו גם הזדמנות שבה אתם יכולים לתת מתנות לילדים (כגון עפרונות, ממתקים, בגדים, ספרים עוד…).

מבית הספר ניסע לכפר Giriama בשם Gongoni village, נטייל בתוך הכפר, נצא לפגוש ולשהות עם התושבים המקומיים ונלמד את האתניות של קהילת  Giriama.

הרפתקת הסיור בין שבילי הכפר ושבילי השיחים תאפשר לכם לחוות וליהנות מהדרכים המדהימות של חיי הכפר בג'ריאמה:

 • תפגשו אנשים שעוסקים בפעילות היומיומית בתוך משקי הבית שלהם והשדות.
 • תבקרו בתוך בתי הג'ריאמה המסורתיים שבנויים מבוץ ומזדי עץ .
 • תלמדו ותחוו חלק מהתרבות האפריקאית.
 • תתכבדו בשתיית היין המופק מעצי הדקל וממיץ אגוזי הקוקוס שנקטפו זה עתה.
 • נלמד על סוגי העצים והפירות השונים הגדלים באזורי החוף ונטעם מהם.
 • ובעיקר נהנה מהרגשת "בראשית" ומהנופים היפים.

נצא מהכפר ונחזר למלון להתארגנות וארוחת ערב.

מומלץ לקחת אתך לסיור: 

 • מצלמה – שכן יש הרבה צילומים למזכרת 
 • כסף מזומן לקניות.
 • לבוש קל אך הגון, כדי לכבד את תושבי העיר העתיקה שיקבלו אתכם בסבר פנים יפות.
 • מתנות קטנות לבתי היתומים ובית הספר בכפרים.
 • מצב רוח טוב. 

מסע מרתק אל שמורת צ'אבו, דרך שמורת אמבוסלי לשמורת גבעות טאיטה ברקע הר הקילימנג׳רו 4 ימים של  הרבה יותר מסתם ספארי.

ספארי היום הראשון – שיא הטיול –"ארבעה ימים של הרבה יותר מסתם ספארי" – חווית הספארי שכל כך המתנתם לה – הגיעה! עולים לג'יפים המיוחדים לספארי  land cruiser)) ויוצאים לספארי בשמורת צ'אבו שהיא השמורה הגדולה בקניה , חווית הספארי מתחילה – סיור בוקר, קבלת חדרים וארוחת צהרים. סיור ערב ולינה בשמורה. לינה בלודג' Ashnil Aruba ארוחת בוקר ,צהרים וערב.

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת (  6.00 בבוקר ) עוזבים את המלון ועולים על רכבי הספארי. נחצה את העיר מומבסה שכבר בשעה זו שוקקת חיים ונוסעים על כביש מומבסה ניירובי .  יוצאים מהעיר וכאן באמת מתחילים לראות את נופי קניה. הדרך עוברת בין הכפרים הציורים והמאוכלסים בשבט הגיראמה.  הצצה להיבט הכלכלי של הקהילה המקומית. מדובר בעיקר בחקלאים בקנה מידה קטן המגדלים קוקוסים, אגוזי קשיו, קסבה והרבה תירס. בשעה זו נראה עשרות אלפי מקומיים שיוצאים מהכפרים לכיוון העיר הגדולה לחפש עבודה ובעיקר את תלמידי בתי הספר צועדים קילומטרים רבים בכדי להספיק ולהגיע לכיתה בזמן.

הדרך לשמורה צאבו  מזרח  טבולה בנופי בראשית עם כפרים בצדי הדרך. 

בסביבות השעה 10.00בבוקר נכנסים לשמורה  דרך שער בוצ'ומה  Buchuma Gateומתחילים את הסיור הראשון בשמורה. מיד עם הכניסה לשמורה נגלה את נפלאות  הפארק הלאומי  שהוא חלק מהפארק הלאומי Tsavo שהוא הפארק הגדול ביותר בקניה (2081 ק"מ) ואחד הגדולים באפריקה!

צ'אבו מזרח מופרד מהחלק המערבי על ידי קו הרכבת המקשר בין מומבסה לניירובי. אין גדר ולא הפרדה  בין שני הפארקים וזה ומאפשרת לבעלי חיים לנוע בחופשיות מצד אחד לצד אחר.

הסיור מתפתל בין המישורים העצומים השזורים ביערות המשקיפים על נופים מרתקים של "גבעות הטייטה" ו"רמת יאטה" המרשימה, שמשמעותה  פיל -בשפת וואליאנגולו – קהילת ציידים לקטים ששכנה פעם באזור זה. נפגוש בהיפופוטמים – אחת החיות הכי מעניינות  בטבע.

סיור בעורף הפארק הוא חוויה מתגמלת עם הזדמנויות לראות אריות, ברדלסים או עדרי התאו הגדולים המשתלשלים על פני המישורים.  ניסע למחנה (לודג') לצ'ק אין וארוחת צהרים, התארגנות ומנוחה.

אחר הצהריים (16.00) עולים לרכבי הספארי עם גג פתוח , מצלמה בהישג יד ומשקפת שתלויה על חזה, נכנסים לטיול עומק בשמורה . כאן כל יופי השמורה מתגלה עם שלל בעלי החיים הפראים: אריות, נמרים,  תנים, אילות, אימפלות, זברות, ג'ירפות, בפאלוס, וכמובן לא לשכוח את הפילים  האדומים! בשמורה יש את עדר הפילים האדומים הגדולה בכל קניה.

למי שאוהב צפייה בציפורים –  זה המקום להיות! הנסיעה לאורך נהר הגלנה מציעה בדיוק את ההזדמנות המושלמת! חוזרים ללודג 'עם שקיעת השמש. לינה במחנה על בסיס פנסיון מלא.

ספארי היום השני – יום זה יוקדש במלואו לספארי בין שתי השמורות, צ'אבו- שהיא השמורה הגדולה בקניה ושמורת אמבוסלי.Amboseli Asttrim Lodge

אחרי ארוחת בוקר עשירה , עולים לרכבי הספארי וממשיכים לסיור שלישי בשמורה.

נמשיך ונסייר בשמורה וניראה את המשך חלקי השמורה.

ממשיכים לכיוון שער היציאה תוך כדי נסיעה בכיוון מערב לכיוון  שער צ'יולו  ולשמורת אמבוסלי. הנסיעה היא דרך כפרי שבט המסאי לכיוון  הר קילימנג'רו שהוא ההר הגבוה ביותר באפריקה,  מכל מקום רואים אותו (מתנשא לגובה של 5,895 מטרים) יופי עוצר נשימה! . הקילימנג'רו הוא הר געש רדום ופסגתו כמו רוב שטחו שוכנים בצפונה של טנזניה.אולם חלק ממורדותיו הצפוניים נמצאים בשטחה של קניה. המראה של ההר מיוחד ולא רגיל ביחס לאזור שבו הוא שוכן, הפסגה שלו מכוסה שלג הנראה מבעד לסוואנה האפריקאית המישורית והיבשה.

נכנסים לשמורת אמבוסלי  דרך שער קימאנה –  KIMANA נוסעים ישירות למחנה לצ'ק אין ארוחת צהרים – מנוחה. בשעה 13.00 עולים לרכבי הספארי  ומיד מתחילים בסיור הראשון. הסיורים היום ומחר בבוקר יוקדשו לביקור עומק בשמורה. ניסע במרחבי הפארק להכרות עם כל מה שיש לו להציע. אל תתנו לנופים הצחיחים והמאובקים להטעות אתכם. פארק אמבוסלי זוכה לאספקת מים בלתי נדלית מפסגתו המושלגת של הקילימנג'רו, ואלו מתרכזים בסדרת ביצות בצבע ירוק בהיר כאזמרגד המושכת אליה עדרים גדולים של בעלי חיים. במהלך היום ננוע ברכבי ספארי במישורים הפתוחים של סוואנות זהובות המנוקדות בעצי שיטה ונתור אחר חיות הבר, ביניהן: בופאלו, אימפלות, אנטילופות, ג'ירפות, זברות, חזירי יבלות, תנים, צבועים, גנו, צבאים, אריות, צ'יטות, קרקל (חתולי בר), היפופוטמים, המוני בבונים ולמעלה מ-600 זני ציפורים ועופות מים שונים. 

עם שקיעת השמש ובתום היום המרתק נשוב ללודג' לארוחת ערב ולינה.

 "טאיטה הילס".

ספארי  היום השלישי: סיור בוקר בשמורה, חזרה ללודג' לארוחת בוקר, סיור ועזיבת השמורה  לכיוון שמורת TAITA HILLS   ומקלט החיות  שמורת SALT LICK – מהשמורות היפות והמרתקות ביותר בקניה.  הגעה  ללודג'  Salt Lick Safari Lodge מהלודג'ים המפורסמים בעולם. התארגנות   ויציאה נוספת לספארי ערב. חזרה ללודג' לארוחת ערב ולינה.  א. בוקר ,צהרים וערב.

בשעה 6.30 ולפני ארוחת הבוקר (לוקחים שתיה חמה לדרך) קופצים לרכבי הספארי לתפוס את "הבוקר בספארי".  כל הספארי מתעורר לעוד יום של חיפוש מזון . זה הזמן להיפגש עם כמה מבעלי החיים  הלילייםש  הפעילים  בפארק שעדיין "איחרו בללכת לישון". בעלי חיים שכמעט ולא נראים ביום  צבועים, שועלים, ז'אנרים ונמרים! בשעה 09:00  חוזרים למחנה לארוחת הבוקר הקונטיננטלית וטרייה. 

בשעה 10.30 מסיימים התארגנות ועולים לרכבי הספארי. אנו נוסעים לשמורת "טייטה הילס"  TAITA HILLS GAME SANCTUARY. זו  למעשה גולת הכותרת של הטיול! השמורה הינה הפרוזדור בו עוברות החיות משני השמורות (צאבו מערב וצאבו מזרח) ולכן במקום יחסית קטן ניראה ריכוז גדול של חיות. התרגום בעברית לשם "TAITA HILLS GAME SANCTUARY" הוא "מקלט חיות הבר של  גבעות  טאיטה" ומוגדר כפארק לאומי בקניה. הפארק ממוקם במחוז טייטה-טבטה, כ -220 ק"מ ממומבסה ומשתרע על שטח של 28,000 acres ,  הפארק צמוד לפארק הלאומי צאבו מערב ולפארק  LUMO Community Wildlife Sanctuary .

ההגדרה "מקלט  חיות" ניתנה לפארק היות שבחלקו הוא מגודר  וזאת על מנת להפריד בין החיות הבר לתושבי המקום.  בעבר, החיות היו מגיעות לכפרים והורסות את שטחי החקלאות ומקומיים נטרפו ע"י חיות טורפות. כתגובה, המקומיים היו מתארגנים למסעות נקמה והרג החיות.  זו הייתה "מלחמה" מתמדת בין המקומיים שהיו צדים את החיות לבין הראשויות ואירגוני שמירת החיות ששמו להם למטרה לשנות את המצב.

השמורה היא למעשה יוזמה ובבעלות פרטית. השמורה מנוהלת כבר יותר מ -40 שנה ובעלת מוניטין מצוין כאחד מאזורי הטבע המובילים באזור ובגישה המחויבת שלה לשמירה על חיות הבר.

שטחו היחסית קטן של הפארק מבטיח צפייה בכמות גדולה מאוד של חיות על שטח קטן יחסית קטן של השמורה ולכן קל יותר לזהות את כל בעלי החיים כאן מאשר בפארק הלאומי צאבו הגדול יותר.

יותר מ -50 מינים של יונקים גדולים מאכלסים את השמורה.

הנוף דרמטי וכל חיי הבר במישורים נמצאים כאן. הפארק הוא ביתם של פילים, אריות, אנטילופות מסוגים שונים, צ'יטה, נמרים, תאו וג'ירפות ועוד…. עדיין, מרבית השמורה  אינו מגודר ולכן מספר חיות הבר משתנה לאורך השנה בהתאם לגורמים סביבתיים טבעיים. בית הגידול משתנה בין  סוגי הצמחיה והחורש הנמוך לשטחי עצי השיטה בשטחים הפתוחים. בשמורה למעלה מ -300 מינים של עופות שחלקם חי בשמורה וחלקם השמורה מהווה להם תחנת נדידה שבה אוספים כוחות למסע בין היבשות. מגוון עצום זה הופך סיור בשמורה game drive"" לחוויה ייחודית ובלתי נשכחת ויספק לכם הזדמנויות למפגש צילום מדהים,  עם  בריכת שחייה מרעננת בתוך נוף שמורה מדהים המספקת רגיעה שלווה ופסטוראלית בין הסיורים בשמורה. המקלט הוא סיפור הצלחה בשימור הטבע והחיים פראיים המשגשגים. מסלולי הסיור מפוקחים היטב  על מנת להבטיח כי בעלי חיים אינם מוטרדים וחלק מהאזורים סגורים לחלוטין לרכבים. מחויבות זו לתיירות אקולוגית אחראית הנתמכת כל כך ע"י המבקרים מבטיחה את שימור הפארק  ואת חיי הבר שלו להמשיך ולשגשג.

החלק ההיסטורי של הפארק .

למרות שמקלט חיות הבר עשוי להיראות מקום לא סביר למוזיאון של מלחמת העולם הראשונה, המישורים העשירים בחיות הבר מסתירים היסטוריה פחות מוכרת. האזור הסמוך לשמורת החי בטאיטה הילס היה שטח הקרב של הכוחות הגרמניים והצבא הבריטי שהובל על ידי הגנרל  SMUTS במלחמת 1914-1918. – אחד מאזורי הקרבות החשובים ביותר בשנים הראשונות של המערכה במזרח אפריקה. בזמן שגרמניה נלחמה בבריטניה ובבעלות הברית באירופה, בריטניה וגרמניה ניהלו מלחמה ברמה נמוכה כדי להבטיח שאף אחד לא יזכה באפריקה. ההתעניינות הגרמנית בשטחי קניה הנשלטים ע"י בריטניה התמקדה בשתי מטרות עיקריות. הראשון היה "מעיינות מזימה" בפארק הלאומי צאבו מערב, אחד ממקורות המים הקבועים והחשובים  ביותר במזרח אפריקה. היעד השני לפלישות הגרמניות היה גשר הרכבת המרכזי מעל נהר הצאבו הגרמנים ידעו ששליטה על הגשר היא שליטה על קו הרכבת היחיד בין עיר הנמל מומבסה לאוגנדה ולשאר חלקים במזרח אפריקה ומשמעותה היא ניתוק מערכת ההספקה ומחנק כלכלי הכלכלה על שטחי השליטה של הבריטים.

המהלך הגרמני העמיד בבעיה את הבריטים והציב אתגר קריטי לשליטה שלהם במזרח אפריקה.

ב- 15 באוגוסט 1914 חיילים גרמנים הראשונים חצו את הגבול בטבטה ותפסו את העיר. אלה היו היריות הראשונות של המערכה במזרח אפריקה על אדמת קניה, למרות שמספר הכוחות הבריטים עלו על מספרם של הגרמנים אלו נסוגו מיד ונטשו את העיר. הקרב הגדול הראשון התרחש במייל 27 לאורך כביש Voi – Taveta, כ -1.5 ק"מ מהמוזיאון.  שדה התעופה הראשון במזרח אפריקה הבריטית היה במקטאו ובעלות הברית בנו את המבצר הראשון שלהן במלחמה במרחק של 5 ק"מ משמורת הטבע בטבע הילס.

למרות שנשאר מעט הסימנים לתקריות הללו, המוזיאון נותן סקירה מצוינת למה שהתרחש שם.

(מי שמתעניין יותר בחלק ההיסטורי ובסיפורי הקרבות , בהודעה מוקדמת אלנו נוכל לארגן לו הדרכה מעמיקה יותר ברחבי המוזיאון ואזורי הקרבות ולהביא לחיים רבים ממיצגיו)

המשך סיור בשמורת טאיטה הילס וחזרה לעיר החוף מומבסה.

ספארי היום הרביעי : סיור בוקר בשמורה, חזרה ללודג' לארוחת בוקר, סיור ועזיבת השמורה ויציאה לעיר החוף מומבסה.  הגעה למלון בשעות אחר הצהרים\ערב. הכנות לקבלת שבת וארוחת שבת .

היום מתחיל מוקדם ועוד לפני ארוחת הבוקר. עולים לרכבי הספארי ונכנסים לתוך עומק השמורה בכדי לנסות ולתפוס כמה מהיצורים הליליים הביישנים בדרך חזרה למאורותיהם. 

זוהי גם הזדמנות לאתר את החתולים הגדולים שמעברים שעורי צייד את  הגורים הצעירים שלהם.

נצפה בשני מפגשים, בין שמורה שהולכת לישון לשמורה שמתעוררת לעוד יום סוער של נוף פראי וחיפושי מזון של טורפים ונטרפים. חוזרים למחנה לארוחת בוקר , התארגנות יציאה  לכיוון שער השמורה ונמשיך בנסיעה חזרה לעיר החוף מומבסה למלון החוף שלך.(הגעה בשעות אחר הצהרים\ערב)

שייט לאי פונזי – אלפי ישראלים הגדירו את השייט לאי פונזי "כחוויה בלתי נשכחת" יציאה לחלק הדרומי של מומבסה, חציה במעבורת, יום שייט לאי פונזי והאי הנעלם שבגבול טנזניה. שייט בספינת דאו  וביקור אוטנטי אל תוך השבטים הסווהילים השוכנים לחופי האוקיאנוס ההודי. ארוחת צהרים במסעדת האי מול הים ובין עצי המנגרובים. בסוף היום המופלא באי פונזי , נעביר אותך לחופשה הקסומה באי צ'אלה ולינה במלון  SANDS HOTEL CHALE, קבלת חדרים, ארוחת ערב. א.בוקר ,צהרים וערב.

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת  ניפגש בקבלה של המלון בשעה 07:00 וניסע דרך העיר מומבסה לכיוון הקצה הדרומי של העיר  – אל המעבורת . פה תפגשו בשעות העומס אלפי קניתים חביבים היוצאים מהמעבורות לעבודות בעיר. כשאתם עולים על המעבורת (עם הרכב) תראו אלפי  נוסעים מסתדרים בסדר מופתי בצדי המעבורת לעבור אתכם לצד השני. למעבורת לוקח מספר דקות לעבור לצד השני ואתם נוחתים  בכפר  Likoni. נוסעים דרומה דרך הכפרים המאוכלסים על ידי שבט דיגו ולאורך כל הנסיעה מצדי הכביש תוכל להבחין  אורח חייהם הכלכלי. בני שבט הדיגו הם חקלאים בקנה מידה קטן המגדלים שפע של אגוזי קשיו, קוקוסים, מנגו, קסאבה, קנה סוכר, אורז, כמו גם מתמחים בדייג . נחצה  את חוף דיאני  Diani  המפורסם שמדורג בין עשרת החופים הטובים בעולם. נוסעים בין נופים מרהיבים כחצי שעה במהירות עד לכמעט גבול טנזניה.  פונים שמאל ומגיעים לכפר בודו. בודו הוא כפר על שפת מפרץ FUNZI  בו הרכבים שלכם יחנו ואז תעלו להפלגה בספינת  Dhow (שהיא ספינת מפרש ערבית מסורתית)  בואכה ליום שלם של חוויה מדהימה.

כאן תהיה הפסקת הבוקר הראשונה מאז שעזבת את המלון . זו הפסקה אפריקאית  המהירה של צ'אי (תה) או קאהווה {קפה} המוגשת עם דונט – לביבה  אפריקאית טעימה. חמושים במצלמה, מניחים את הרגל קדימה ואנו על סיפון הדאו . מתחילים לשוט בין איי המנגרובים תתבוננו  ותכלו לראות את דגי המלך או את ציפור הקורמורן שצוללת  לפתע מעצי המומגרוב לתפוס דג לארוחת הבוקר/צהרים. 

לאחר שייט קצר מופיע האי Funzi מרחוק. יחסית זה כפר גדול  עם אוכלוסייה של כ 1200- הכולל 11 משפחות בלבד … ללא טלוויזיות !!!!צאצאי  וואקיפונדי שהם צאצאיהם הישירים של הערבים פרסיים ובימינו מהשבט השירזי.

כאן נעבור דרך הכפר עם ונבקר בבית הספר היסודי , בבאר המים של הכפר ובשוק המקומי וכמובן בחנות  המקומית למזכרות . המקומיים ישמחו לקבל את פניכם ואפילו יסכימו לארח אתכם בבתיהם.

תולו לחוות איך הם מבשלים, אוכלים וישנים! לאחר הביקור בכפר, נחזור לספינת ה-  Dhow ובזמן שהקברניט מוביל את הספינה  לעבר שירטון  החול אנו ניהנה מהנוף הימי וממשקה קר.

במהלך שייט לפעמים יוצא שמבחינים בלהקות הדולפינים שמחפשים רק לשחק ולרדוף אחרי ספינות הדאו ובכך לקבל את תשומת ליבם מהמומה של הנוסעים.

שירטון החול מופיע רק בשעות השפל  וכאן תוכלו  לשחות או לעשות שנורקלינג או פשוט לצאת לשוטט באי ולהירגע בבריכות החמות של כמו ג'קוזי טבעי! בצהריים, נעלה מפרש ונפליג  לאי קינזיני  Kinazini שם מחכה לכם ארוחת הצהריים של הברביקיו מפוארת. לאחר ארוחת הצהריים, תוכלו להירגע על מיטות Lamu המפורסמות הפזורות במסעדה או ללכת לשחייה נוספת.

לאחר סיום הסיור באי פונזי , נמשיך בנסיעה לאי המדהים  Chale Island ושם נישן לילה במלון היוקרתי The Sands at Chale Island (לחיצה על הלינק CTRL+לחיצה תוביל לאתר המלון).

 • חופשה קסומה באי צ'ילה – 

THE SANDS AT CHALE ISLAND

The Sands at Chale Island הוא אתר הנופש היחיד בקניה הממוקם באי פרטי ומוקף במימי הטורקיז החמים של האוקיינוס ההודי. האי מוקף בחופים לבנים ובשוניות אלמוגים בתוליים ומציע הזדמנות ייחודית להירגע בשלווה ובפרטיות מוחלטת – "נוחות פוגשת את הטבע".

מאות ישראלים שחוו חופשה באי צ'אלה נותנים דירוג גבוהה מאוד למקום ובלי יוצא מהכלל ציינו כולם כי היו חוזרים לחופשה נוספת באי או לפחות היו סוגרים הרמה יותר ימי חופשה באי.

האי (שהוא כולו שמורת טבע)  הוא ביתם של קופי הקולובוס ומתגאה במגוון מגוון של צמחייה ובעלי חיים טרופיים המושכים מגוון של חיי ציפורים וחרקים. צלילה בשנורקלים שהאי מציע יפגיש אתכם במראות מדהימים ובשוניות בעלות המבנה המיוחד שבתוכם עולם שלם של החיים הימיים העשירים של קניה. 

אפשר לצאת לצלילות עמוקות יותר אל מעמקי האוקיינוס עם חווית צלילה בלתי נשכחת שמספק  Diving the Crab, מרכז הצלילה המוביל בקניה, כולל מגוון קורסים מוסמכים של PADI לצוללנים חדשים ומנוסים.

בזמן השפל האורחים יכולים ליהנות מטיולים רגלים ברחבי האי או מטיול קיאקים בגאות. גלישת רוח, גלישת בוגי וגלישה בסטנד-אפ זמינים גם במרכז ספורט הימי באי.  מתקיימים גם סיורים מודרכים לכפר הדייגים המקומי כדי לפגוש את החיוכים החמים והמזמינים של תושבי קניה.

בקצה יער מנגרובים עתיק שבאי ממוקם  Maisha Poa Spa Retreat , הספא הוא מקום אידיאלי להירגע, להתחדש ולהתחדש. בריכת מי מלח, פלטפורמת יוגה בחוץ וחדר כושר המחמיאים עוד יותר לפילוסופיית הבריאות של האי.

האוכל המוגש מיוצר בעיקר מרכיבים מקומיים ודגים טריים שנתפסו כמה שעות קודם ושתי המסעדות שבאי מציעות לאורחים מבחר רחב של מאכלים בינלאומיים טעימים. ניתן לארגן גם ארוחות ערב זוגיות רומנטיות על החוף.

The Sands at Chale Island מציע שש קטגוריות של חדרים, כולל חדרים סטנדרטיים בסגנון סוואהילי ועד בנדות פרטיות וסוויטות ירח דבש מפוארות, שיתאימו לכל הטעמים והדרישות.

חופשה באי צ'אלה ללא ספק תספק לכם שהות קסומה, אקסקלוסיבי ובלתי נשכחת בגן העדן הטרופי שבקניה.

חשוב לציין , אתר הנופש  The Sands at Chale Island  הוא "אתר בוטיק יוקרתי " עם מספר מועט של חדרים ודרישה גבוהה, מה שגורם לאתר להיות בתפוסה מלאה רוב ימות השנה .

איסוף לשדה התעופה הבינלאומי במומבסה לטיסת ערב לישראל.

 נחיתה ב-4:00 בבוקר בשדה התעופה בן גוריון.

טופס ויזה לנוסעים

תעודת כשרות

תקנון ותנאים

מזג האוויר בקניה

טיפים והנחיות לנוסעים

חיסונים ובריאות

המשיכו לנופש לחופו של האוקיינוס ההודי המרהיב

חופשה בזנזיבר - טיולי ספארי בקניה

האקזוטיקה של זנזיבר

טיסה +3 ימים רק ב - 690$ לאדם

MasaiWarriors

חולות לבנים בצ'אלה

2 לילות בריזורט המופלא
The Sands At Chale Island
רק ב - 685$ לאדם

חופשה בחוף דיאני קניה feelholiday

טורקיז על המים

2 לילות בריזורט הקסום
Baobab Beach Resort & Spa
רק ב - 460$ לאדם