הנדידה הגדולה - 9 ימים

שלום וברוכים הבאים לקניה KENYA JAMBO AND KARIBU

מסע עוצמתי בעקבות נדידת החיות הגדולה בעולם. שמורת מסאי מארה, שמורת אגם נקורו, שמורת נאיוואשה.

יציאות לטיול בחודשים יולי - אוקטובר 2024

תכנית משולבת ובלעדית: מסע אל לב השמורות המרתקות בעולם -מסאי מארה, אגם נקורו, שמורת אגם נאיוואשה. המשך למומבסה "מלכת ערי החוף ", שייט לאיי פונזי – "האי הנעלם" בגבול טנזני ה , מסע אל "עומק הכפרים של היבשת" חופים אקזוטיים , שווקים, טעמים, צבעים של אפריקה. ההצגה הטובה ביותר של הטבע, מחזה שאין דומה לו – "חוויה משנת חיים ".

מה המחיר כולל?

הלוך ושוב, תל אביב – ניירובי – מומבסה- תל אביב .
המחיר כולל העברות לבתי המלון ולטיסות הפנים לכל אורך המסלול.
סה"כ 9 ימי טיול  8 לינות : 4 לינות בשמורות העל של קניה + 4  לינות במומבסה במלונות חוף קסומים. 
הלינה במלון חוף SHAZA BEACH RESORT MOMBASA השוכן לחוף האוקיאנוס ההודי על בסיס חצי פנסיון.
הממוקם סמוך למרכזי הקניות והבילויים – מסעדות, מועדונים, קזינו, פארק מים, גן שעשועים ועוד אטרקציות הנמצאות במרחק דקות נסיעה מהמלון.
המלון ידוע בסוויטות ענק שלו, עם חדרי שינה גדולים ומרווחים ונוף לים ולבריכה.

סה"כ 5 ימים, 4 לילות בלודג'ים בשמורות על בסיס פנסיון מלא
 הלינה בלודג'ים בשמורת היא ברמה גבוהה עם לודג'ים מפנקים ואיכותיים.
מגוון הלודגי'ם בהם נישן: Lake Nakuru Sopa Lodge, Mtito Camp, Naivasha Sopa
* יתכנו שינויים בלודג'ים מסויימים
לתמונות של המלון והלודג'ים הקליקו כאן.

סה"כ 9 מי טיול מלאים הכוללים:

 •  5  ימי ספארי (4 לינות) בשמורות העל של קניה ומהמפורסמות בעולם: שמורת אגם נקורו, שמורת מסארי מארה ושמורת אגם נאיוואשה.
 • הגעה בטיסה למלכת ערי החוף מומבסה לעוד 4  ימי טיול נוספים "אל עומק אפריקה" ( ראה תכנית) 
 • הלינה בשמורות הינה בלודג'ים ברמה גבוהה מאוד.
לאורך כל ימי הספארי האירוח הינו על בסיס פנסיון מלא (F.B) 
בימי השהות במומבסה האירוח הינו על בסיס חצי פנסיון (H.B)
בשייט לאי פונזי האירוח הינו על בסיס פנסיון מלא(F.B)
בכל מסלולי החבילות יש אפשרות לאוכל כשר.
הבישולים בפיקוח משגיח כשרות מישראל ומתבצע במטבח נפרד במלון. הכשרות היא בבית המלון במומבסה בלבד והינה כשרות בשרית וחלבית.
בשר ועופות "חלק מהדרין" מוטסים מישראל וכן רוב פירטי המזון מישראל ומבושלים במקום.
במסלול הנוכחי הלקוח יוכל לקבל מנות כשרות במלון שבמומבסה בלבד ללא עלות נוספת. אולם במסלולים אחרים  העלות תהיה  300$
בזמן השהות במלון במומבסה יהיה נציג דובר עברית מטעם החברה.
הכניסה לקניה מחייבת ויזה, אנחנו דואגים להוציא לכם – עלות 35$.

בוגר – $3,980
ילד – $3,880
לתינוק – $500

✔ שדרוג לחצי פנסיון במלונות במומבסה 180$ – כלול במחיר
✔ שדרוג לסוויטה על חוף הים 150$ – כלול במחיר
✔ אפשרות לאוכל כשר 300$ – כלול במחיר
 ✔ אפשרות להארכה לימים נוספים 90$ לכל לילה נוסף במומבסה
✔ אפשרות ללילה נוסף בשמורת המסאי מארה בעלות 280$ (תלוי בהסכמת הקבוצה)
✔ תוספת לאדם יחיד: 600$

תאריכים: 14-22.07 | 25.08-02.09

 29.9-7.10

לזמינות תאריכים יש לפנות אלינו: 052453937

טופס ויזה לנוסעים

תעודת כשרות

תקנון ותנאים

מזג האוויר בקניה

טיפים והנחיות לנוסעים

חיסונים ובריאות

הנדידה הגדולה 9 ימים- טיול ספארי בקניה
הנדידה הגדולה- טיול ספארי בקניה
הנדידה הגדולה- טיול ספארי בקניה

עוד צעד קטן ואתם בקניה

לפרטים נוספים על הטיול השאירו פרטים ונחזור אליכם

תוכנית הטיול

הפארק הלאומי שמורת אגם נקורו. Lake Nakuru

"מפגש עם חיזיון הציפורים הגדול ביותר עלי אדמות" 

טיסה מוקדמת (01.00 לפנות בוקר) משדה התעופה בן גוריון לקניה. הגעה לשדה התעופה JKI בניירובי.  א. צהרים קלה בדרך ונסיעה לפארק הלאומי שמורת אגם נקורו. ישירות לסיור ראשון בפארק. הנוף של האגם עוצר נשימה. מדרגת עמק השבר מעל חוף האגם נותנת תמונה מרהיבה של האגם וסביבתו. נבצע צ'ק-אין אחר הצהריים\ערב  סיור נוסף בשמורה- חזרה ללודג לארוחת ערב. Lake Nakur lodge

 • נצא בטיסה לילה מישראל דרך יעד ביניים אל עיר הבירה הקנייתית ניירובי.
 • ננחת בשעות הבוקר המאוחרות בשדה התעופה הבינלאומי בניירובי "Jomo Kenyatta" הקרוי ע"ש ג'ומו קניאתה – מיסד ואבי האומה הקנייתית. 
 • עם הנחיתה –  נציג FEEL HOLIDAY   יקבל אתכם בשדה התעופה ניירובי וידאג להעביר אתכם את מסלול ההגירה והמכס, ידאג למזוודות שלכם ויפגיש אתכם עם רכב הספארי (בעל הגג הנפתח לנסיעות ספארי מיוחדות)  והנהג שילווה אתכם לכל אורך הטיול.
 • לכל אורך הטיול, מזמן ההמראה מישראל ועד החזרה הביתה תהיו באחריות צמודה שלנו עם צוות אופרציה ומדריכים מהטובים בקניה.

משדה התעופה נעלה לרכבי הספארי וניסע כשעתיים וחצי  לשמורת אגם נקורו ישירות לצ'ק אין ולארוחת צהרים. מנוחה קצרה ומיד לסיור ראשון בשמורה. הנוף של האגם עוצר נשימה. מדרגת עמק השבר מעל חוף האגם והמנוקדת בעצי אופוריה ועצי הקדחת( fever  tree ) מסביב לאגם נותנת תמונה מרהיבה של האגם וסביבתו.

נקורו פירושו "אבק או מקום אבק" בשפת המסאי. והוא קרוב לעיירה נקורו. הוקם בשנת 1961. הוא התחיל בקטן, והקיף רק את האגם המפורסם ואת הסביבה ההררית שמסביב, אך מאז הורחב לכלול חלק גדול מהסוואנות. נצפה במאות סוגי ציפורים החיות מסביב לאגם , נצפה בלהקות הפלמינגו המפורסמות, אגם נקורו מציע צפייה קלה בחיות הבר של רוב חיות הספארי הגדולות. בין הטורפים נפגוש: אריות, ברדלסים ונמרים, אלה שנראים לעתים קרובות הרבה יותר בתקופה האחרונה. בפארק יש גם פיתונים גדולים בגודלם השוכנים בחורשות הצפופות, ולעתים קרובות ניתן לראות אותם חוצים את הכבישים או משתלשלים בין עצים. 

נמשיך בנסיעה חזרה לודג' לארוחת ערב ולינה. פנסיון מלא

ארוחת בוקר מוקדמת יציאה לסיור מוקדם בשמורה  אגם נקורו ובהמשך נסיעה למסאי מארה  לארוחת צהרים ולבצע צ'ק-אין. מיד יציאה בשעה 15.00 לסיור ראשון בשמורה עד השעה 18.00 . חזרה ללודג לארוחת ערב ולינה.

 מיד לאחר ארוחת בוקר מוקדמת בשמורת נקורו , נבקר גם בחלקה הדרומי של השמורה בפארק שניבנה בכדי לספק מקלט  לחיות מזנים שונים , נפגוש את עדר הקרנפים השחורים ולבנים המיוחדים לשמורה . כמו כן כמו גם זני  ג'ירפה ((Rothschild's giraffe שהובאו לשמורה כהגנה מסכנת ההכחדה של הזן.

ההגנה מציידים חייבה בניית גדר – אולם זו נבנתה בצורה שלא מגבילה את תנועת חיות הבר ומובילה למסדרון טבעי לאגם.

נעזוב את שמורת אגם נקורו ונצא בנסיעה אל שמורת הטבע הגדולה ומהמפורסמות ביותר בעולם  שמורת הטבע המסאי מרה . זה אחד משיאי טיולי ספארי לקניה וללא ספק מארה הינה אחת משמורות הטבע היפות והמרתקות ביותר בעולם.  נכנס לשמורה ונגיע ללודג' לצ'ק – ארוחת צהרים , התארגנות ויציאה לסיור ראשון בשמורה.

כפי שציינו במבוא –  הפארק הוא תמונה מדויקת של אפריקה כפי שמתוארת בסרטים הוליוודיים – עדרים של זברות וחיות טרף בעקבותיהם נוהרים צפונה בלהקות, עדרי באפלו חוצים את נהר ה-מרה בפראות בין קרוקודילים, היפופוטמים ועופות דורסים. בתקופת הנדידות  (יולי-ספטמבר), חוצים אליה מיליוני בעלי חיים מהסרנגטי שבטנזניה. 

בימי הגשם מיליוני פרטים של בעלי חיים נכנסים אל השמורה שהבולט מבניהם הוא עדר הגנו הנע לעתים בעדרים של עד שני מיליון פריטים, אשר את דרכם הם עושים עם עשרות אלפי פריטים של זברות מצויות ופרסתנים מסוגים שונים ומגוונים. במסאי מרה ניתן למצוא את כלל מיני החתוליים הקיימים באפריקה דוגמת האריות, הנמרים והברדלסים הנחשבים לחיה המהירה ביותר בעולם. נחזור למחנה למקלחות וארוחת ערב. – פנסיון מלא 

יום זה יוקדש במלואו לספארי בשמורת מסאי מארה הנחשבת לאחת השמורות היפות והמרתקות ביותר במזרח אפריקה. היום הוא יום השיא של הטיול –  "צפייה בנדידה הגדולה" זו לחלוטין חווית הטבע הגדולה ביותר בעולם. היום נעשה 2 סיורים בשמורה מהבוקר עד הצהרים . ארוחת צהרים ושוב יציאה לספארי עד שעות הערב.   חזרה ללודג' לארוחת ערב ולינה. Mara Sopa Lodge

לאחר ארוחת בוקר טרייה נעלה לרכבי הספארי ונכנס לעומק השמורה. 

בתוך נוף שמורה מדהים נזכה להכיר את אורח החיים של בעלי החיים הרבים העוסקים בהישרדות מול הטורפים הרבים או שעושים את דרכם במסע אחרי מזון.  יום זה יוקדש לספארי מעמיק בשמורת מסאי מארה, אחת השמורות היפות והמרתקות ביותר במזרח אפריקה. מסאי מארה יושבת בנקודה הצפונית ביותר של המערך האקולוגי של הסרנגטי, ובשל כך ניכרת בה נוכחות גדולה של מאות זני ציפורים ועשרות מיני עופות דורסים, קרנפים, עדרים של ג'ירפות ופילים הנעים בין השיחים הקוצניים, צבועים, נמרים, ואריות בעלי רעמה מפוארת המחפשים את טרפם. 

שיא היום הוא הביקור בנהר המארה העובר לאורך השמורה. כאן נצפה "בהצגה הגדולה" של העדרים החוצים את הנהר. זה שיאו של המסע. בתוך הנהר ממתינים מאות  התנינים וההיפופוטמים לעדרים שיחצו את הנהר וחיות טורפות אחרות שממתינות מעבר  לגדה לעדרים העייפים . מחזה טבע שבו כולם רוצים לשרוד. בהמשך, נצא להכיר את בני שבט המסאי. בני השבט בולטים בשטח בלבושם המסורתי ובכפרים המיוחדים שם הם מנהלים את אורח חייהם המרתקים בבתי הבוץ וגללי הבקר. בביקור בכפר נלמד להכיר את אורח חייהם המרתק ואת סגנון החיים הנווד למחצה של בני השבט עם שלל תלבושתם המסורתית ונזכה אף לשמוע את הנשים שרות שירי ברכה ואת הגברים מנתרים לגובה רב, יכולת הניתנת להם במסגרת טקסי ההתבגרות אותם הם עוברים. בשעות הערב נחזור למחנה למקלחות וארוחת ערב. – פנסיון מלא.

נסיעה  לאגם נאיוואשה .עם ההגעה נעבור ללודג' שלנו  לצ'ק-אין ,לארוחת צהרים ומנוחה קלה, לאחריהן נצא לשייט חווייתי באגם אל עבר חצי האי הממוקם בלב האגם ומכונה "אי הסהרון", ובו משוטטים באין מפריע חיות, ביניהן ג'ירפות, זברות וצבאים.Lake Naivasha Country club

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת . עזיבת השמורה לכיוון שמורת אגם נאיוואשה .האגם נחשב לאחד האגמים הגבוהים באזור השבר הסורי אפריקאי. האגם מתפרש על פני 130 קמ"ר ומוקף בצמחייה גומא צפופה. אגם נאיוואשה משמש כמקום משכנם של 400 סוגי ציפורים שונים ומגוונים, הממוקמים לצד היפופוטמים, ג'ירפות וקופי קולומבוס שונים הנתלים על העצים.

עם ההגעה נעבור ללודג' שלנו לצ'ק אין, מנוחה קלה וכן להתארגנות ליציאה. נצא בנסיעה לכיוון האגם לשייט חווייתי ומרתק אל עבר חצי האי הממוקם בלב האגם ומכונה "אי הסהרון". בו משוטטים באין מפריע חיות, ביניהן ג'ירפות, זברות וצבאים.

לאחר השייט באגם נחזור למחנה, מקלחת, ארוחת ערב, הוואי מסביב למדורה ושינה.(פנסיון מלא )

לאחר ארוחת בוקר , עולים לג'יפים סיור נוסף בשמורה ומשם  ונוסעים חזרה לניירובי, עד לטיסת ערב למומבסה. הרכב והנבג יעמדו לרשותכם לסיורים ופעילות בניירובי עד כמה שניתן להספיק לפני ההסעה לשדה התעופה לטיסת ערב להמשך הטיול בעיר החוף מומבסה.

שלום וברוכים למומבסה! הנציגים  שלנו יפגשו אתכם בשדה התעופה ויעזרו באיסוף המזוודות. מפגש עם הנהג וילוו אתכם עד להגעתכם למלון. תגיעו למלון בת לילה מאוחרת – במלון תצפה לכם קבלת חמה וקבלת הסוויטות. לינה.

סיור מקיף בעיר מומבסה, כפרי האומנים וגילופי העץ, המבצר הפורטוגזי, שיני הפיל, העיר העתיקה, השוק הצבעוני של מומבסה, בית הקברות היהודי, ארוחת צהרים, הפסקה במרכז הקניות והבילויים של מומבסה, חזרה למלון, פעילות אחר הצהרים,. הגעה למלון למנוחה , הכנות לקבלת שבת וארוחת שבת.

לאחר ארוחת הבוקר, נצא ממלון החוף בשעה 08.00 בבוקר.  נסיעה קצרה לעיר מומבסה, המדריך ילווה אתכם לאורך כל הסיור וייתן הסברים על מומבסה בעבר ועל מומבסה היום. מצפה לכם יום מאוד "תוסס" ואקטיבי ברחבי העיר ממומבסה, בחלקים ההיסטוריים והחדשים של העיר.

ביקור ראשון: "AKAMBA VILLAGE"    אנו ניסע לצד המערבי של מומבסה ונבקר בכפר האמנים הקרוי "Akamba Village"  ע"ש שבט "האקמבה" (שהוא אחד מ-42 השבטים החיים בקניה)  השבט שידוע בכישרון שלו לאומנות הגילוף ויצירת טופי "הטאם טאם"  ב-"כפר" תגלה את כישרונות האומנות האפריקאית בגילוף, פיסול, ציור , של עשרות ולפעמים מאות אמנים העובדים מתחת לסככות עץ מאולתרות.   כאן יהיה מפגש בלתי אמצעי עם האומנים ותוכל לשוחח, להצטלם איתם ואפילו להצטרף אליהם ולנסות  את כישרונך בגילוף של פיל 10 קילו מעץ מהגוני בעזרת האזמל המסורתי.
לאחר סיור בין בכתות האמנים , נבקר בגלריה המרכזית בכפר ותוכלו לרכוש חלק מעבודות האמנים.

ביקור שני: – סיור בעיר מכפר האומנים אנו נמשיך בחזרה לעיר וניסע בדרך וניסע בדרך "Mijikenda"  שלוקחת אותנו לתחנת הרכבת הישנה (שכבר איננה בשימוש)  אך הייתה נקודת המוקד העיקרית בכל 

הנוגע למערכת התחבורה  בראשית המאה ה-18. משם ניסע לכביש "קלינדיני" הישן שהיום נקרא"Moi Avenue"  ע"ש נשיאה השני של קניה.  נעצור ליד המומנטום הכי מפורסם של העיר מומבסה "שיני הפיל" הענקים שנבנו באמצע השדרה. אלו נוצרו בשנת 1952 כדי לקבל את פני הוד מלכותה  – הנסיכה  אליזבת בביקורה הראשון בקניה .

ממש בצמוד , נטייל סביב גן   "Uhuru kenyata" שהיה נשיאה הראשון והמיתולוגי של קניה ואף הכריז על עצמאותה (כיום בנו משמש כנשיא כבר קדנציה שניה) של קניה והיה נשיאה הראשון. נסתובב בין עצי המנגו הענקיים שאין ספור עטלפי פירות תלויים באשכולות על ענפי העצים.

ביקור שלישי: שוק ממומבסה  "MARKITI"

לאחר מיכן נמשיך לכביש   "Digo"  ונבקר בשוק מומבסה הקרוי ע"י המקומיים בשם Markiti"" מה שהייה בתקופה הקולוניאלית אולם הישיבות העירוני ללבנים בלבד!  הפך עתה לשוק פירות וירקות יפיפה לאחר עצמאותה  של קניה.  מסביב למבנה השוק הפכו כל הרחובות לחנויות עמוסות כל טוב, תבלינים, כלים ,בדים, בגדים וע"ד . נסתובב וניהנה לראות את המוצרים החקלאיים שגדלים לאורך אזור החוף כמו גם את אלו המגיעים מאזור הרמות הגבוהות של קניה .הרבה פירות  טרופיים כמו- מנגו, בננות, פפאיה, לצד  גידולים אחרים –  עגבניות, תפוחי אדמה, וכן אגוזי קשיו, קפה ותה. הגיע הזמן ליהנות מהבנות האדומות!

ביקור רביעי: – העיר העתיקה,  נחזור לאוטובוס הממוזג ונמשיך לעיר העתיקה של מומבסה בדרך "Nkrumah Road"  "נקרומה" (ברחוב זה גם שוכנים משרדי החברה הראשיים ומכאן מאורגנת כל הפעילות גם בישראל,בקניה,מצרים ורואנדה) כאן נקבל הסברים על התרבות וההיסטוריה העשירה של העיר. נסייר בין רחובות העיר העתיקה הצרים בין הבתים,הישנים ומרפסות העץ היפיפיות ברחוב "Ndhia kuu"תראו את הארכיטקטורה היפה על הנראית על הדלתות על הדלתות, החלונות והמרפסות של הבתים הלנו ואז תבינו מדוע המקום מנוהל ע"י אונסק”ו.נבקר במבצר הישן הנקרה "מצודת ישו"  "FORT JESUS"   שחלש על הכניסה לנמלי מומבסה ובכך למעשה שלט על העיר. היום הוא מהווה מוזיאון מאשר בסיס נשק ומציג עבודות אדריכלות מימי המאה ה-15 .הוא נבנה ע"י הפורטוגזים כדי להגן על האימפריה העסקית שלהם לאורך החוף המזרחי של אפריקה , השימוש בשם "ישו"  ודיבורים על פורטוגזים המציגים עצמם כמסיונריים שימשו רק כהסוואה  למנוע תחרות עסקית חזקה.

מומלץ לקחת אתך לסיור: 

 1. מצלמה – שכן יש הרבה צילומים למזכרת , 
 2. קצת כסף מזומן לקניות.
 3. ללבוש קל אך הגון בכדי לכבד את תושבי העיר העתיקה שיקבלו אתכם בסבר פנים יפות.

מצב רוח טוב.

לאחר ארוחת הבוקר יציאה לפעילות ימית  Marine Parkספארי ים. הפעילות ימית כוללת שנורקלים, סירות זכוכית, הליכה במים בזמן הגאות והשפל ומפגש עם חיות המים.  

לשומרי שבת יום חופשי במלון, תוכלו ליהנות מבריכה בשטח המלון ומחוף הים. הצוות שלנו ייקח אתכם לצעידה בזמן השפל (ספארי ים) ולטיול  באזורים  הקרובים למלון. לשומרי שבת אנו נתכנן את הטיולים כך שבשבת אתם תיהנו מפעילות במלון ובטיולים רגליים בסביבת המלון.

אלפי ישראלים הגדירו את השייט לאי פונזי "כחוויה בלתי נשכחת" 

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת  ניפגש בקבלה של המלון בשעה 07:00 וניסע דרך העיר מומבסה לכיוון הקצה הדרומי של העיר  – אל המעבורת .

פה תפגשו בשעות העומס אלפי קניתים חביבים היוצאים מהמעבורות לעבודות בעיר. כשאתם עולים על המעבורת (עם הרכב) תראו אלפי  נוסעים מסתדרים בסדר מופתי בצדי המעבורת לעבור אתכם לצד השני. למעבורת לוקח מספר דקות לעבור לצד השני ואתם נוחתים  בכפר  Likoni.

נוסעים דרומה דרך הכפרים המאוכלסים על ידי שבט דיגו ולאורך כל הנסיעה מצדי הכביש תוכל להבחין  אורח חייהם הכלכלי.

בני שבט הדיגו הם חקלאים בקנה מידה קטן המגדלים שפע של אגוזי קשיו, קוקוסים, מנגו, קסאבה, קנה סוכר, אורז, כמו גם מתמחים בדייג . נחצה  את חוף דיאני  Diani  המפורסם שמדורג בין עשרת החופים הטובים בעולם.

נוסעים בין נופים מרהיבים כחצי שעה במהירות עד לכמעט גבול טנזניה.  פונים שמאלה ומגיעים לכפר בודו. בודו הוא כפר על שפת מפרץ FUNZI  בו הרכבים שלכם יחנו ואז תעלו להפלגה בספינת  Dhow (שהיא ספינת מפרש ערבית מסורתית)  בואכה ליום שלם של חוויה מדהימה.

כאן תהיה הפסקת הבוקר הראשונה מאז שעזבת את המלון . זו הפסקה אפריקאית  המהירה של צ'אי (תה) או קאהווה {קפה} המוגשת עם דונט – לביבה  אפריקאית טעימה. חמושים במצלמה, מניחים את הרגל קדימה ואנו על סיפון הדאו . מתחילים לשוט בין איי המנגרובים תתבוננו  ותכלו לראות את דגי המלך או את ציפור הקורמורן שצוללת  לפתע מעצי המומגרוב לתפוס דג לארוחת הבוקר/צהרים. 

לאחר שייט קצר מופיע האי Funzi מרחוק. יחסית זה כפר גדול  עם אוכלוסייה של כ 1200- הכולל 11 משפחות בלבד … ללא טלוויזיות !!!!צאצאי  וואקיפונדי שהם צאצאיהם הישירים של הערבים פרסיים ובימינו מהשבט השירזי.

כאן נעבור דרך הכפר עם ונבקר בבית הספר היסודי , בבאר המים של הכפר ובשוק המקומי וכמובן בחנות  המקומית למזכרות .

מהמקומיים ישמחו לקבל את פניכם ואפילו יסכימו לארח אתכם בבתיהם . תולו לחוות איך הם מבשלים, אוכלים וישנים!

 

לאחר הביקור בכפר, נחזור לספינת ה-  Dhow ובזמן שהקברניט מוביל את הספינה  לעבר שירטון  החול אנו ניהנה מהנוף הימי וממשקה קר  . במהלך שייט לפעמים יוצא שמבחינים בלהקות הדולפינים שמחפשים רק לשחק ולרדוף אחרי ספינות הדאו ובכך לקבל את תשומת ליבם מהמומה של הנוסעים.

 

שירטון החול מופיע רק בשעות השפל  וכאן תוכלו  לשחות או לעשות שנורקלינג או פשוט לצאת לשוטט באי ולהירגע בבריכות החמות של כמו ג'קוזי טבעי!

בצהריים, נעלה מפרש ונפליג  לאי קינזיני  Kinazini שם מחכה לכם ארוחת הצהריים של הברביקיו מפוארת. לאחר ארוחת הצהריים, תוכלו להירגע על מיטות Lamu המפורסמות הפזורות במסעדה או ללכת לשחייה נוספת ומשם נסיעה בחזרה למלון . חזרה משוערת למלון בשעה 18.30.

סוף השירות – והמתנה לחוויה נוספת שתגיע ביום הבא.

"אל תוך הכפרים בקניה"-מסע מרתק במנהרת הזמן אל תוך הכפרים וחווית החיים בקניה. חזרה למלון, ארוחת צהרים קלה  והעברה לשדה התעופה לטיסת ערב לישראל.

לאחר ארוחת הבוקר. בשעה 08:00 בבוקר נסע צפונה (כשמונה קילומטרים) לאורך הכביש המהיר מומבסה-מלינדי .

נעבור דרך מטעי ענק ואין סופיים של צמחי ה"סיסאל" (ממנו מיצרים חבלים ותכשירי אלוורה) לכיוון  הכפרים של שבט הגריאמה Giriama-  . שבט הגריאמה הוא הגדול מתוך תשעת קבוצות השבטים המרכיבות את קהילת "מיג'יקנדה"  – אלו קהילות השבטים היושבות על רצועות החוף של קניה.

נבקר בבית ספר מקומי ליתומים בכדי ליצור אינטראקציה עם הנהלת בית הספר ועם הילדים שישמחו לביקור שלכם.  כמה אהבה תקבלו מהילדים האלו שבעיקר נעזרים במקומיים המתנדבים באחזקת בית הספר.

זו גם הזדמנות שבה אתם יכולים לתת מתנות לילדים (כגון עפרונות, ממתקים, בגדים, ספרים וכו ').

מבית הספר ניסע לכפר Giriama בשם Gongoni village, נטייל בתוך הכפר, נצא לפגוש ולשהות עם התושבים המקומיים ונלמד את האתניות של קהילת  Giriama.

הרפתקת הסיור בין שבילי הכפר ושבילי השיחים תאפשר לכם לחוות וליהנות מהדרכים המדהימות של חיי הכפר בג'ריאמה:

 • תפגשו אנשים שעוסקים בפעילות היומיומית בתוך המשקי הבית  שלהם והשדות.
 • תבקרו בתוך בתי הגריאמה המסורתיים שבנויים מבוץ ומזדי עץ .
 • תלמדו ותחוו חלק מהתרבות האפריקאית.
 • תתכבדו בשתיית היין המופק מעצי הדקל וממיץ אגוזי הקוקוס.  שנקטפו זה עתה.
 • נלמד על סוגי העצים והפירות השונים הגדלים באזורי החוף ונטעם מהם.
 • ובעיקר נהנה מהרגשת "הבראשית" ומהנופים היפים.

נצא מהכפר ונחזר למלון לקראת השעה  13:00 לארוחת צהרים קלה וליציאה לשדה התעופה.

אפשרות ב': אפשרות לבוקר חופשי –תיהנו מיום בריאות, מסאז'ים , קליעת צמות, טאטו, שחיה בים, פעילות בריכה, יציאה לקניות בשווקים ועוד.. 

חזרה לארוחת צהרים קלה והעברה לשדה התעופה  שם נעלה על טיסת ערב חזרה לישראל עמוסים בחוויות בלתי נשכחות.

אנו נעשה הכל בכדי לספק לכם ולמשפחתכם חופשה בלתי נשכחת.

טופס ויזה לנוסעים

תעודת כשרות

תקנון ותנאים

מזג האוויר בקניה

טיפים והנחיות לנוסעים

חיסונים ובריאות

המשיכו לנופש לחופו של האוקיינוס ההודי המרהיב

חופשה בזנזיבר - טיולי ספארי בקניה

האקזוטיקה של זנזיבר

טיסה +3 ימים רק ב - 690$ לאדם

חופשה בחוף דיאני קניה feelholiday

טורקיז על המים

2 לילות בריזורט הקסום
Baobab Beach Resort & Spa
רק ב - 520$ לאדם

MasaiWarriors

חולות לבנים בצ'אלה

2 לילות בריזורט המופלא
The Sands At Chale Island
רק ב - 685$ לאדם