בעקבות 5 הגדולים - 9 ימים

שלום וברוכים הבאים לקניה KENYA JAMBO AND KARIBU

9 ימים של מסע מאלף בעקבות 5 הגדולים בשמורות המרתקות בעולם - מסאי מארה, אגם נקורו, נאיוואשה בשילוב "מלכת ערי החוף – מומבסה"

חווית ספארי בלעדית בשמורות העל של קניה בשילוב: מלכת ערי החוף – מומבסה" טיולי עומק "אל תוך אפריקה והכפרים" שייט לאי פונזי –"האי הנעלם" בגבול טנזניה, חופים אקזוטיים, שווקים, טעמים וצבעים של אפריקה.

אנו מזמינים אותך למסע מאלף 'בעקבות 5 הגדולים של אפריקה'. זו תהיה חווית ספארי יוצאת דופן עם מגוון אדיר של חיות בר וצפייה בלתי אמצעית של ’חמשת הגדולים’: אריות, נמרים, פילים, תאואים, קרנפים לצד מגוון עצום של אלפי מינים של בעלי חיים נוספים – ציפורים, יונקים וזוחלים.

את המונח “חמשת הגדולים” טבעו הציידים באפריקה שהגדירו את חמשת בעלי החיים: האריה, הנמר, הפיל, התאו, והקרנף כחיות המסוכנות והקשות ביותר לצייד באפריקה. עם הזמן, המונח אומץ על-ידי מדריכי ספארי באפריקה ובשימוש במרבית הספרים ומסלולי הטיולים העוסקים בחיות הבר ובספארי באפריקה.

מה המחיר כולל?

הלוך ושוב, תל אביב – ניירובי – מומבסה- תל אביב .
המחיר כולל העברות לבתי המלון ולטיסות הפנים לכל אורך המסלול.
סה"כ 9 ימי טיול  8 לינות : 4 לינות בשמורות העל של קניה + 4  לינות במומבסה בבתי מלון עם חופים קסומים.
הלינה במלון חוף SHAZA BEACH RESORT MOMBASA השוכן לחוף האוקיאנוס ההודי על בסיס חצי פנסיון.
הממוקם סמוך למרכזי הקניות והבילויים – מסעדות, מועדונים, קזינו, פארק מים, גן שעשועים ועוד אטרקציות הנמצאות במרחק דקות נסיעה מהמלון.
המלון ידוע בסוויטות ענק שלו, עם חדרי שינה גדולים ומרווחים ונוף לים ולבריכה.

לתמונות של המלון הקליקו כאן.
סה"כ 9 מי טיול מלאים הכוללים :
 •  5  ימי ספארי (4 לינות) בשמורות העל של קניה ומהמפורסמות בעולם: שמורת אגם נקורו, שמורת מסארי מארה ושמורת אגם נאיוואשה.
 • הגעה בטיסה למלכת ערי החוף מומבסה לעוד 4  ימי טיול נוספים "אל עומק אפריקה" ( ראה תכנית) 
 • הלינה בשמורות הינה בלודג'ים ברמה גבוהה מאוד.
 • לאורך כל ימי הספארי האירוח הינו על בסיס פנסיון מלא (F.B) 
 • בימי השהות במומבסה האירוח הינו על בסיס חצי פנסיון (H.B)
 • בשייט לאי פונזי האירוח הינו על בסיס פנסיון מלא (F.B)
 
בזמן השהות במלון במומבסה יהיה נציג דובר עברית מטעם החברה.
 ויזה: הכניסה לקניה מחייבת ויזה, אנחנו דואגים להוציא לכם – עלות 35$.
תוכן אקורדיון

בוגר – $3,980
ילד – $3,880
לתינוק – $500

✔ שדרוג לחצי פנסיון – ללא חיוב
✔ שדרוג לסוויטה על חוף הים  – ללא חיוב
✔ אפשרות לאוכל כשר במלון במומבסה 300$ – ללא חיוב
✔ אפשרות להארכה לימים נוספים 90$ לכל לילה נוסף במומבסה
✔ תוספת לאדם יחיד: 500$

לזמינות תאריכים יש לפנות: 0524539373

טופס ויזה לנוסעים

תעודת כשרות

תקנון ותנאים

מזג האוויר בקניה

טיפים והנחיות לנוסעים

חיסונים ובריאות

הכירו את חמשת הגדולים של אפריקה

חמשת הגדולים של אפריקה מתייחס אל חמשת בעלי החיים המסוכנים ביותר הנמצאים באפריקה: האריה, הפיל, הבאפלו, הנמר והקרנף הלבן או השחור.
את המונח 'חמשת הגדולים' נתנו הציידים האפריקאים בשל שאת חמשת בעלי החיים האלה הכי קשה לצוד במסעות הצייד שהציידים יוצאים אליהם.

כיום, בשל צייד לא חוקי הקיים באפריקה ובקניה, חמשת מיני בעלי החיים האלו נמצאים בסכנת הכחדה וכיום יש המון אנשים וארגונים באפריקה אשר נלחמים בצייד הלא חוקי ומאפשרים לבעלי החיים הרבים החיים באפריקה בכלל ולבעלי החיים הנמנים ב'חמשת הגדולים' להמשיך לחיות ולהתרבות גם בעידן של עיור ומערביות הקורים באפריקה.

במהלך הטיול אנו נצא אל השמורות הגדולות של קניה ונפגוש את 'חמשת הגדולים' פנים מול פנים ונזכה לראות את החיות הפראיות ביותר בטבע ועוד מגוון רחב של בעלי חיים הנמצאים בשמורות.

טעימות מבראשית - טיול ספארי בקניה
הנדידה הגדולה - טיול ספארי בקניה
צילום מסך 2023-03-12 173022

עוד צעד קטן ואתם בקניה

לפרטים נוספים על הטיול השאירו פרטים ונחזור אליכם

תוכנית הטיול

"מפגש עם חיזיון הציפורים הגדול ביותר עלי אדמות" 

טיסה מוקדמת (01.00 לפנות בוקר) משדה התעופה בן גוריון לקניה. הגעה לשדה התעופה JKI בניירובי.  א. צהרים קלה בדרך ונסיעה לפארק הלאומי שמורת אגם נקורו. ישירות לסיור ראשון בפארק. הנוף של האגם עוצר נשימה. מדרגת עמק השבר מעל חוף האגם נותנת תמונה מרהיבה של האגם וסביבתו. נבצע צ'ק-אין אחר הצהריים\ערב  סיור נוסף בשמורה- חזרה ללודג לארוחת ערב. Lake Nakur lodge

 

נצא בטיסה לילה מישראל דרך יעד ביניים אל עיר הבירה הקנייתית ניירובי וננחת בשעות הצהרים המוקדמות בשדה התעופה הבינלאומי בניירובי "Jomo Kenyatta" הקרוי ע"ש ג'ומו קניאתה – מיסד ואבי האומה הקנייתית. 

שלום וברוכים הבאים לקניה  "JAMBO & KARIBU KENYA" ,ברוכים הבאים לארץ השמורות, השבטים, הטעמים, הריחות, ארץ הספארי וחיות הבר. עם הנחיתה –  מדריך הספארי שלנו  FEEL HOLIDAY  יקבל אתכם בשדה התעופה ניירובי וידאג להעביר אתכם את מסלול ההגירה והמכס, איסוף המזוודות ומעבר לרכב הספארי (בעל הגג הנפתח לנסיעות ספארי מיוחדות) שיהיה צמוד אליכם לאורך כל חווית הספארי. לכל אורך הטיול, מזמן ההמראה מישראל ועד החזרה הביתה תהיו באחריות צמודה שלנו עם צוות אופרציה ומדריכים מהטובים בקניה. משדה התעופה נעלה לרכבי הספארי וניסע כשעתיים וחצי  לשמורת נקורו ישירות לצ'ק אין ולארוחת צהרים מאוחרת . מנוחה קצרה ומיד לסיור ראשון בשמורה. הנוף של האגם עוצר נשימה. מדרגת עמק השבר מעל חוף האגם והמנוקדת בעצי אופוריה ועצי הקדחת( fever  tree ) מסביב לאגם נותנת תמונה מרהיבה של האגם וסביבתו. נקורו פירושו "אבק או מקום אבק" בשפת המסאי. והוא קרוב לעיירה נקורו. הוקם בשנת 1961. הוא התחיל בקטן, והקיף רק את האגם המפורסם ואת הסביבה ההררית שמסביב, אך מאז הורחב לכלול חלק גדול מהסוואנות. נצפה במאות סוגי ציפורים החיות מסביב לאגם , נצפה בלהקות הפלמינגו המפורסמות, אגם נקורו מציע צפייה קלה בחיות הבר של רוב חיות הספארי הגדולות. בין הטורפים נפגוש: אריות, ברדלסים ונמרים, אלה שנראים לעתים קרובות הרבה יותר בתקופה האחרונה. בפארק יש גם פיתונים גדולים בגודלם השוכנים בחורשות הצפופות, ולעתים קרובות ניתן לראות אותם חוצים את הכבישים או משתלשלים בין עצים. 

נמשיך בנסיעה חזרה לודג' לארוחת ערב ולינה. פנסיון מלא

הפארק הלאומי שמורת אגם נקורו. Lake Nakuru

"מפגש עם חיזיון הציפורים הגדול ביותר עלי אדמות"

קצת על פארק אגם נקורו: האורניתולוג הידוע- רוג'ר טורי פטרסון תאר את האגם כ"מפגש עם חיזיון הציפורים הגדול ביותר עלי אדמות". אגם נקורו הוא הפארק הלאומי הפופולרי ביותר בקניה והוא יעד נהדר לטיול ספארי. גבעות שחורות סוגרות על אגם קטן שלאורך חופיו נמתח פס עבה צבוע ורוד. זהו אגם נאקורו שבקניה, ביתם של הפלמינגו ואלפי קורמורנים, אנטילופות ואימפלות. מה סוד הקסם? סודה!  האגם עצמו קטן להפליא, ובמבט ראשון מפתיעה העובדה שהוא מצליח לקיים סביבו ובתוכו שפע כה מגוון של ציפורים ובעלי חיים, התשובה לכך מפתיעה מעט – שכן אגם נאקורו אינו אגם רגיל, זהו אגם של סודה. האגם יושב בלב אזור בעל פעילות געשית ענפה. הר הקילימנג'רו והר קניה ממזרח לשבר, והר אלגון ממערב לו. הפארק הלאומי נאקורו (Lake Nakuru National Park)  הוא הפארק היחיד המגודר בקניה ומשמש כבית לפרויקטים של שימור למען יונקים רבים ומגוונים.

הביקור בשמורה יעביר אתכם חוויה סוערת, יפגיש אתכם עם כל העוצמה וההדר של הטבע.

ארוחת בוקר מוקדמת יציאה לסיור מוקדם בשמורה  אגם נקורו ובהמשך נסיעה למסאי מארה  לארוחת צהריים ולבצע צ'ק-אין. מיד יציאה בשעה 15.00 לסיור ראשון בשמורה עד השעה 18.00 . חזרה ללודג לארוחת ערב ולינה.

 

שמורת מסאי מרהמיד לאחר ארוחת בוקר מוקדמת בשמורת נקורו, נבקר גם בחלקה הדרומי של השמורה בפארק שניבנה בכדי לספק מקלט  לחיות מזנים שונים, נפגוש את עדר הקרנפים השחורים ולבנים המיוחדים לשמורה . כמו כן כמו גם זני  ג'ירפה (Rothschild's giraffe) שהובאו לשמורה כהגנה מסכנת ההכחדה של הזן. ההגנה מציידים חייבה בניית גדר – אולם זו נבנתה בצורה שלא מגבילה את תנועת חיות הבר ומובילה למסדרון טבעי לאגם.

נעזוב את שמורת אגם נקורו ונצא בנסיעה אל שמורת הטבע הגדולה ומהמפורסמות ביותר בעולם  שמורת הטבע המסאי מרה . זה אחד משיאי טיולי ספארי לקניה וללא ספק מארה הינה אחת משמורות הטבע היפות והמרתקות ביותר בעולם.  נכנס לשמורה ונגיע ללודג' לצ'ק – ארוחת צהרים , התארגנות ויציאה לסיור ראשון בשמורה.

כפי שציינו במבוא –  הפארק הוא תמונה מדויקת של אפריקה כפי שמתוארת בסרטים הוליוודיים – עדרים של זברות וחיות טרף בעקבותיהם נוהרים צפונה בלהקות, עדרי באפלו חוצים את נהר ה-מרה בפראות בין קרוקודילים, היפופוטמים ועופות דורסים. בתקופת הנדידות, חוצים אליה מיליוני בעלי חיים מהסרנגטי שבטנזניה. בימי הגשם מיליוני פרטים של בעלי חיים נכנסים אל השמורה שהבולט מבניהם הוא עדר הגנו הנע לעתים בעדרים של עד שני מיליון פריטים, אשר את דרכם הם עושים עם עשרות אלפי פריטים של זברות מצויות ופרסתנים מסוגים שונים ומגוונים. במסאי מרה ניתן למצוא את כלל מיני החתוליים הקיימים באפריקה דוגמת האריות, הנמרים והברדלסים הנחשבים לחיה המהירה ביותר בעולם. נחזור למחנה למקלחות וארוחת ערב. – פנסיון מלא.

יום זה יוקדש במלואו לספארי בשמורת מסאי מארה הנחשבת לאחת השמורות היפות והמרתקות ביותר במזרח אפריקה. היום הוא יום השיא של הטיול –  "בעקבות 5 הגדולים בקניה". היום נעשה 2 סיורים בשמורה מהבוקר עד הצהרים . ארוחת צהרים ושוב יציאה לספארי עד שעות הערב.   חזרה ללודג' לארוחת ערב ולינה. Mara Sopa Lodge 

לאחר ארוחת בוקר טרייה נעלה לרכבי הספארי ונכנס לעומק השמורה. 

יום זה יוקדש לספארי מעמיק בשמורת מסאי מארה, מהשמורות היפות והמרתקות ביותר בעולם. בתוך נוף שמורה מדהים נזכה להכיר את "חמשת הגדולים". מסאי מארה הוא ביתם המקורי של מינים רבים של חי וצומח, הוא מפורסם כשמורה היחידה בה תוכלו לראות את "חמשת הגדולים" בבוקר אחד. 

נצפה באורח החיים של בעלי החיים הרבים העוסקים בהישרדות מול הטורפים הרבים או שעושים את דרכם במסע אחרי מזון. מסאי מארה יושבת בנקודה הצפונית ביותר של המערך האקולוגי של הסרנגטי, ובשל כך ניכרת בה נוכחות גדולה של מאות זני ציפורים ועשרות מיני עופות דורסים, קרנפים, עדרים של ג'ירפות ופילים הנעים בין השיחים הקוצניים, צבועים, נמרים, ואריות בעלי רעמה מפוארת המחפשים את טרפם. 

כאן נצפה "בהצגה הגדולה של חמשת הגדולים" ששולטים במרחבים האין סופיים של השמורה. נגיע גם לנהר המארה המפורסם שבתוכו ממתינים מאות התנינים וההיפופוטמים לחיות שיגיעו להרוות את צימאונם. נהר המארה הוא "מפגש הטורפים והנטרפים"  בו מרוכזת פעילות של מאות זנים של חיות וציפורים מסביב לגדות הנהר. יש תקופות שנוכל לצפות גם בעדרים החוצים את הנהר בשיאה של עונת הנדידה. בו כל חיות הטרף ממתינות לעדרים העייפים שיחצו את הנהר. החיים בשמורה הם מחזה טבע יומי שבו כולם רוצים לשרוד. בהמשך, נצא להכיר את בני שבט המסאי. בני השבט בולטים בשטח בלבושם המסורתי ובכפרים המיוחדים שם הם מנהלים את אורח חייהם המרתקים בבתי הבוץ וגללי הבקר. בביקור בכפר נלמד להכיר את אורח חייהם המרתק ואת סגנון החיים הנווד למחצה של בני השבט עם שלל תלבושתם המסורתית ונזכה אף לשמוע את הנשים שרות שירי ברכה ואת הגברים מנתרים לגובה רב, יכולת הניתנת להם במסגרת טקסי ההתבגרות אותם הם עוברים.

בשעות הערב נחזור למחנה למקלחות וארוחת ערב – פנסיון מלא.

נסיעה  לאגם נאיוואשה .עם ההגעה נעבור ללודג' שלנו  לצ'ק-אין ,לארוחת צהרים ומנוחה קלה, לאחריהן נצא לשייט חווייתי באגם אל עבר חצי האי הממוקם בלב האגם ומכונה "אי הסהרון", ובו משוטטים באין מפריע חיות, ביניהן ג'ירפות, זברות וצבאים.Lake Naivasha Country club

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת . עזיבת השמורה לכיוון שמורת אגם נאיוואשה .האגם נחשב לאחד האגמים הגבוהים באזור השבר הסורי אפריקאי. האגם מתפרש על פני 130 קמ"ר ומוקף בצמחייה גומא צפופה. אגם נאיוואשה משמש כמקום משכנם של 400 סוגי ציפורים שונים ומגוונים, הממוקמים לצד היפופוטמים, ג'ירפות וקופי קולומבוס שונים הנתלים על העצים. עם ההגעה נעבור ללודג' שלנו לצ'ק אין, מנוחה קלה וכן להתארגנות ליציאה. נצא בנסיעה לכיוון האגם לשייט חווייתי ומרתק אל עבר חצי האי הממוקם בלב האגם ומכונה "אי הסהרון". בו משוטטים באין מפריע חיות, ביניהן ג'ירפות, זברות וצבאים. לאחר השייט באגם נחזור למחנה, מקלחת, ארוחת ערב, הוואי מסביב למדורה ושינה.(פנסיון מלא ) 

לאחר ארוחת בוקר ,עולים לג'יפים לסיור נוסף בשמורה ומשם  ונוסעים חזרה לניירובי, עד לטיסת ערב למומבסה.  הרכב והנהג יעמדו לרשותכם לסיורים ופעילות בניירובי עד כמה שניתן להספיק לפני ההסעה לשדה התעופה לטיסת ערב להמשך הטיול בעיר החוף מומבסה.

מרכז הג'ירפות בניירובי הוא אחד מהמקומות שמומלץ לבקר בו. מדובר במרכז לגידול ג'ירפות. מטרתו המרכזית היא לשמר את הג'ירפות ובמיוחד הג'ירפות מזן רוטשילד שנמצאות בסכנת הכחדה. את הג'ירפות לוקחים אנשי המרכז מהטבע כשהן עדיין צעירות מאד, ומחזירים אותן כשהן גדולות וחזקות מספיק כדי לשרוד. כיום כ- 300 ג'ירפות רוטשילד משוטטות ברחבי קניה אודות לפעילות המרכז.

זוהי חוויה נהדרת ומרגשת להתקרב כל כך אל החיה היפה והמרשימה הזו, להאכיל את הג'ירפות היישר מידכם מאוכל שניתן ע"י צוות המקום, ללטף ואפשר אפילו לנשק. והרבה הזדמנויות צילום מיוחדות. בתחומי המרכז תמצאו הסברים מיוחדים על הג'ירפות ועל הזנים השונים, חנות מזכרות בה פריטים אומנותיים ולא יקרים, ובית קפה נחמד. המרכז מזמין ומהנה, שווה ביקור, ומעניק חוויה מרגשת וחינוכית בעיקר לילדים.

שלום וברוכים למומבסה! הנציגים  שלנו יפגשו אתכם בשדה התעופה ויעזרו באיסוף המזוודות מפגש עם הנהג וילוו אתכם עד להגעתכם למלון. תגיעו למלון בת לילה מאוחרת – במלון תצפה לכם קבלת חמה וקבלת הסוויטות. לינה.

סיור מקיף בעיר מומבסה, כפרי האומנים וגילופי העץ, המבצר הפורטוגזי, שיני הפיל, העיר העתיקה, השוק הצבעוני של מומבסה, בית הקברות היהודי, ארוחת צהרים, הפסקה במרכז הקניות והבילויים של מומבסה, חזרה למלון, פעילות אחר הצהרים,. הגעה למלון למנוחה , הכנות לקבלת שבת וארוחת שבת.

לאחר ארוחת הבוקר, נצא ממלון החוף בשעה 08:00 בבוקר. נסיעה קצרה לעיר מומבסה, המדריך ילווה אתכם לאורך כל הסיור וייתן הסברים על מומבסה בעבר ועל מומבסה היום. מצפה לכם יום מאוד "תוסס" ואקטיבי ברחבי העיר ממומבסה, בחלקים ההיסטוריים והחדשים של העיר.

 • ביקור ראשון: "AKAMBA VILLAGE" ניסע לצד המערבי של מומבסה ונבקר בכפר האומנים הקרוי "Akamba Village"  ע"ש שבט "האקמבה" (שהוא אחד מ-42 השבטים החיים בקניה). השבט ידוע בכישרון שלו לאומנות הגילוף ויצירת טופי "הטאם טאם"  בכפר נגלה את כישרונות האומנות האפריקאית בגילוף, פיסול, ציור, של עשרות ולפעמים מאות אמנים העובדים מתחת לסככות עץ מאולתרות. כאן יהיה מפגש בלתי אמצעי עם האומנים ותוכלו לשוחח, להצטלם ואפילו להצטרף אליהם ולנסות את כישרונכם בגילוף של פיל 10 קילו מעץ מהגוני בעזרת האזמל המסורתי. לאחר סיור בין כתות האומנים, נבקר בגלריה המרכזית בכפר ותוכלו לרכוש חלק מעבודות האומנים.
 • ביקור שני: – סיור בעיר מכפר האומנים אנו נמשיך בחזרה לעיר וניסע בדרך "Mijikenda"  שלוקחת אותנו לתחנת הרכבת הישנה (שכבר איננה בשימוש) אך הייתה נקודת המוקד העיקרית בכל הנוגע למערכת התחבורה בראשית המאה ה-18. משם ניסע לכביש "קלינדיני" הישן שהיום נקרא"Moi Avenue"  ע"ש נשיאה השני של קניה. נעצור ליד המומנטום הכי מפורסם של העיר מומבסה "שיני הפיל" הענקים שנבנו באמצע השדרה. אלו נוצרו בשנת 1952 כדי לקבל את פני הוד מלכותה – הנסיכה אליזבת בביקורה הראשון בקניה . ממש בצמוד , נטייל סביב גן   "Uhuru kenyata" שהיה נשיאה הראשון והמיתולוגי של קניה ואף הכריז על עצמאותה (כיום בנו משמש כנשיא כבר קדנציה שניה) של קניה והיה נשיאה הראשון. נסתובב בין עצי המנגו הענקיים שאין ספור עטלפי פירות תלויים באשכולות על ענפי העצים.
 • ביקור שלישי: שוק ממומבסה "MARKITI"נמשיך לכביש"Digo"  ונבקר בשוק מומבסה הקרוי ע"י המקומיים בשם Markiti"" מה שהייה בתקופה הקולוניאלית אולם הישיבות העירוני ללבנים בלבד, הפך עתה לשוק פירות וירקות יפיפה לאחר עצמאותה של קניה. מסביב למבנה השוק הפכו כל הרחובות לחנויות עמוסות כל טוב, תבלינים, כלים בדים, בגדים ועוד… נסתובב ונהנה לראות את המוצרים החקלאיים שגדלים לאורך אזור החוף כמו גם את אלו המגיעים מאזור הרמות הגבוהות של קניה. הרבה פירות  טרופיים כמו: מנגו, בננות, פפאיה, לצד גידולים אחרים: עגבניות, תפוחי אדמה, אגוזי קשיו, קפה ותה. הגיע הזמן להנות מהבננות האדומות.
 • ביקור רביעי: העיר העתיקה נחזור לאוטובוס ונמשיך לעיר העתיקה של מומבסה בדרך "Nkrumah Road"  "נקרומה" (ברחוב זה גם שוכנים משרדי החברה הראשיים ומכאן מאורגנת כל הפעילות גם בישראל, בקניה, מצרים ורואנדה). כאן תקבלו הסברים על התרבות וההיסטוריה העשירה של העיר. סיור בין רחובות העיר העתיקה הצרים, בין הבתים הערבים הישנים ומרפסות העץ היפיפיות. ברחוב "Ndhia kuu" תראו את הארכיטקטורה היפה הנראית על הדלתות, החלונות והמרפסות של הבתים הללו ואז תבינו מדוע המקום מנוהל ע"י אונסק”ו.נבקר במבצר הישן הנקרה "מצודת ישו""FORT JESUS"   שחלש על הכניסה לנמלי מומבסה ובכך למעשה שלט על העיר. היום הוא מהווה מוזיאון מאשר בסיס נשק ומציג עבודות אדריכלות מימי המאה ה-15. הוא נבנה ע"י הפורטוגזים כדי להגן על האימפריה העסקית שלהם לאורך החוף המזרחי של אפריקה, השימוש בשם "ישו"  ודיבורים על פורטוגזים המציגים עצמם כמסיונריים שימשו רק כהסוואה למנוע תחרות עסקית חזקה.
 • מומלץ לקחת אתך לסיור:  מצלמה – שכן יש הרבה צילומים למזכרת ,כסף מזומן לקניות. לבוש קל אך הגון, כדי לכבד את תושבי העיר העתיקה שיקבלו אתכם בסבר פנים יפות ומצב רוח טוב. 

לאחר ארוחת הבוקר יציאה לפעילות ימית  Marine Parkספארי ים. הפעילות ימית כוללת שנורקלים, סירות זכוכית, הליכה במים בזמן הגאות והשפל ומפגש עם חיות המים.  

 • לשומרי שבת: אנו נתכנן את הטיולים כך שתקבלו את כל הטיולים בחבילה בסדר ימים שונה.
 • לשומרי שבת: יום חופשי במלון, תוכלו ליהנות מבריכה בשטח המלון ומחוף הים. הצוות שלנו ייקח אתכם לצעידה בזמן השפל (ספארי ים) ולטיולים  באזורים  הקרובים למלון. או פעילות שתתואם אתכם.  

עשרות אלפי ישראלים הגדירו את השייט לאי פונזי "כחוויה בלתי נשכחת" 

שייט לאי פונזי- יציאה לחלק הדרומי של מומבסה, חציה במעבורת, יום שייט לאיי פונזי שבגבול טנזניה. חזרה בערב למלון, ארוחת ערב, יציאה לבילוי בעיר מומבסה.

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת ניפגש בקבלה של המלון בשעה 07:00 וניסע דרך העיר מומבסה לכיוון הקצה הדרומי של העיר – אל המעבורת. כאן תפגשו בשעות העומס אלפי קניתים חביבים היוצאים מהמעבורות לעבודות בעיר. כשאתם עולים על המעבורת תראו אלפי נוסעים מסתדרים בסדר מופתי בצדי המעבורת לעבור יחד אתכם לצד השני. למעבורת לוקח מספר דקות לעבור לצד השני ואתם מגיעים לכפר  Likoni.

נוסעים דרומה דרך הכפרים המאוכלסים על ידי שבט דיגו ולאורך כל הנסיעה מצידי הכביש תוכלו להבחין  באורח חייהם הכלכלי. בני שבט הדיגו הם חקלאים בקנה מידה קטן המגדלים שפע של אגוזי קשיו, קוקוסים, מנגו, קסאבה, קנה סוכר, אורז, ואף מתמחים בדייג. נחצה את חוף דיאני Diani  המפורסם שמדורג בין עשרת החופים הטובים בעולם. נוסעים בין נופים מרהיבים כחצי שעה במהירות עד כמעט לגבול טנזניה. פונים שמאל ומגיעים לכפר בודו. בודו הוא כפר על שפת מפרץFUNZI  בו הרכבים שלכם יחנו ותעלו להפלגה בספינת Dhow (שהיא ספינת מפרש ערבית מסורתית) בואכה ליום שלם של חוויה מדהימה.

כאן תהיה הפסקת הבוקר הראשונה מאז שעזבת את המלון . זו הפסקה אפריקאית המהירה של צ'אי (תה) או קאהווה {קפה} המוגשת עם דונט – לביבה אפריקאית טעימה.

חמושים במצלמה, מניחים את הרגל קדימה ואנו על סיפון הדאו. מתחילים לשוט בין איי המנגרובים תתבוננו ותראו את דגי המלך או את ציפור הקורמורן צוללת לפתע מעצי המונגרוב לתפוס דג לארוחת הבוקר, צהרים. 

לאחר שייט קצר מופיע האי Funzi מרחוק. יחסית זה כפר גדול עם אוכלוסייה של כ 1200 איש הכולל 11 משפחות בלבד, ללא טלוויזיות!!! צאצאי וואקיפונדי שהם צאצאיהם הישירים של ערבים פרסיים ובימינו מהשבט השירזי. כאן נעבור דרך הכפר ונבקר בבית הספר היסודי, בבאר המים של הכפר ובשוק המקומי וכמובן בחנות  המקומית למזכרות. המקומיים ישמחו לקבל את פניכם ואפילו יסכימו לארח אתכם בבתיהם. תולו לחוות איך הם מבשלים, אוכלים וישנים.

לאחר הביקור בכפר, נחזור לספינת ה- how ובזמן שהקברניט מוביל את הספינה לעבר שירטון  החול אנו ניהנה מהנוף הימי וממשקה קר. במהלך שייט לפעמים יוצא שמבחינים בלהקות הדולפינים שמחפשים רק לשחק ולרדוף אחרי ספינות הדאו ובכך לקבל גם את תשומת ליבם של הנוסעים. שירטון החול מופיע רק בשעות השפל וכאן תוכלו לשחות או לעשות שנורקלינג או פשוט לצאת לשוטט באי ולהירגע בבריכות החמות של כמו ג'קוזי טבעי. בצהריים, נעלה מפרש ונפליג  לאי קינזיני  Kinazini שם מחכה לכם ארוחת צהרים מפוארת של  ברביקיו. לאחר ארוחת הצהריים, תוכלו להירגע על מיטות Lamu המפורסמות הפזורות במסעדה או ללכת לשחייה נוספת ומשם נסיעה בחזרה למלון . חזרה משוערת למלון בשעה 18.30

"אל תוך הכפרים בקניה" – מסע מרתק במנהרת הזמן  אל תוך הכפרים וחווית החיים בקניה. חזרה למלון, ארוחת צהרים קלה  והעברה לשדה התעופה לטיסת ערב לישראל.

לאחר ארוחת הבוקר. בשעה 08:00 נסע צפונה (כשמונה קילומטרים) לאורך הכביש המהיר מומבסה – מאלינדי . נעבור דרך מטעי ענק ואין סופיים של צמחי ה"סיסאל" (ממנו מיצרים חבלים ותכשירי אלוורה) לכיוון  הכפרים של שבט הגריאמהGiriama-  . שבט הגריאמה הוא הגדול מתוך תשעת קבוצות השבטים המרכיבות את קהילת "מיג'יקנדה" – אלו קהילות השבטים היושבות על רצועות החוף של קניה. נבקר בבית ספר מקומי ליתומים בכדי ליצור אינטראקציה עם הנהלת בית הספר ועם הילדים שישמחו לביקור שלכם. כמה אהבה תקבלו מהילדים האלו שבעיקר נעזרים במקומיים המתנדבים באחזקת בית הספר. זו גם הזדמנות שבה אתם יכולים לתת מתנות לילדים (כגון עפרונות, ממתקים, בגדים, ספרים עוד…).

מבית הספר ניסע לכפר Giriama בשם Gongoni village, נטייל בתוך הכפר, נצא לפגוש ולשהות עם התושבים המקומיים ונלמד את האתניות של קהילת  Giriama.

הרפתקת הסיור בין שבילי הכפר ושבילי השיחים תאפשר לכם לחוות וליהנות מהדרכים המדהימות של חיי הכפר בג'ריאמה:

 • תפגשו אנשים שעוסקים בפעילות היומיומית בתוך משקי הבית שלהם והשדות.
 • תבקרו בתוך בתי הג'ריאמה המסורתיים שבנויים מבוץ ומזדי עץ .
 • תלמדו ותחוו חלק מהתרבות האפריקאית.
 • תתכבדו בשתיית היין המופק מעצי הדקל וממיץ אגוזי הקוקוס שנקטפו זה עתה.
 • נלמד על סוגי העצים והפירות השונים הגדלים באזורי החוף ונטעם מהם.
 • ובעיקר נהנה מהרגשת "בראשית" ומהנופים היפים.

נצא מהכפר ונחזר למלון לקראת השעה 13:00 בצהרים.

אפשרות ב':  אפשרות לבוקר חופשי – תיהנו מיום בריאות, מסאז'ים, קליעת צמות, טאטו, שחיה בים, פעילות בריכה, יציאה לקניות בשווקים ועוד.. 

חזרה לארוחת צהרים קלה העברה לשדה התעופה – טיסת ערב ממומבסה לישראל.

אנו נעשה הכל בכדי לספק לכם ולמשפחתכם חופשה בלתי נשכחת.

טופס ויזה לנוסעים

תעודת כשרות

תקנון ותנאים

מזג האוויר בקניה

טיפים והנחיות לנוסעים

חיסונים ובריאות

המשיכו לנופש לחופו של האוקיינוס ההודי המרהיב

חופשה בזנזיבר - טיולי ספארי בקניה

האקזוטיקה של זנזיבר

טיסה +3 ימים רק ב - 690$ לאדם

MasaiWarriors

חולות לבנים בצ'אלה

2 לילות בריזורט המופלא
The Sands At Chale Island
רק ב - 685$ לאדם

חופשה בחוף דיאני קניה feelholiday

טורקיז על המים

2 לילות בריזורט הקסום
Baobab Beach Resort & Spa
רק ב - 520$ לאדם