בעקבות חמשת הגדולים בקניה

שלום וברוכים הבאים לקניה KENYA JAMBO AND KARIBU

5 ימים של מסע מאלף בעקבות 5 הגדולים בשמורות המרתקות בעולם - מסאי מארה, אגם נקורו, נאיוואשה

חווית ספארי בלעדית בשמורות העל של קניה

אנו מזמינים אותך למסע מאלף 'בעקבות 5 הגדולים של אפריקה' זו תהיה חווית ספארי יוצאת דופן עם מגוון אדיר של חיות בר וצפייה בלתי אמצעית של ’חמשת הגדולים’: אריות, נמרים, פילים, תאו, קרנפים אשר חיים לצד מגוון עצום של אלפי מינים של בעלי חיים נוספים – ציפורים, יונקים וזוחלים.

את המונח 'חמשת הגדולים' טבעו הציידים באפריקה שהגדירו את חמשת בעלי החיים: האריה, הנמר, הפיל, התאו, והקרנף כחיות המסוכנות והקשות ביותר לצייד באפריקה. עם הזמן, המונח אומץ על-ידי מדריכי ספארי באפריקה ובשימוש במרבית הספרים ומסלולי הטיולים העוסקים בחיות הבר ובספארי באפריקה.

מה המחיר כולל?

הלוך ושוב, תל אביב – ניירובי – תל אביב .
סה"כ  5 ימי טיול   4 לינות : 4 לינות בשמורות הינה בלודג'ים ברמה גבוהה מאוד. 

סה"כ 5 ימים, 4 לילות בלודג'ים בשמורות על בסיס פנסיון מלא

הלינה בלודג'ים בשמורת היא ברמה גבוהה עם לודג'ים מפנקים ואיכותיים.
מגוון הלודגי'ם בהם נישן: Lake Nakuru Sopa Lodge, Mtito Camp, Naivasha Sopa

* יתכנו שינויים בלודג'ים מסויימים

 ויזה: הכניסה לקניה מחייבת ויזה, אנחנו דואגים להוציא לכם – עלות 35$.

בוגר – $3,280
ילד – $3,180
לתינוק – $450

✔ פנסיון מלא לאורך ימי הטיול.
✔ ללא תוספת חופשות וחגים (כפי שיש בשאר החבילות)
✔הארכה לילה נוסף במסאי מארה 280$ (תלוי בהסכמת כל הקבוצה)
✔ תוספת לאדם יחיד: 450$
✔ בחופש הגדול – 250$.
✔ תוספת למחיר הטיסה בפסח וסוכות – 300$.
✔ חנוכה -350$.

לזמינות תאריכים יש לפנות: 0524539373

טופס ויזה לנוסעים

תעודת כשרות

תקנון ותנאים

מזג האוויר בקניה

טיפים והנחיות לנוסעים

חיסונים ובריאות

הכירו את חמשת הגדולים של אפריקה

חמשת הגדולים של אפריקה החיים גם בקניה, מתייחס אל חמשת בעלי החיים המסוכנים ביותר הנמצאים באפריקה: האריה, הפיל, הבאפלו, הנמר והקרנף הלבן או השחור.
את המונח 'חמשת הגדולים' נתנו הציידים האפריקאים בשל שאת חמשת בעלי החיים האלה הכי קשה לצוד במסעות הצייד שהציידים יוצאים אליהם.

כיום, בשל צייד לא חוקי הקיים באפריקה ובקניה, חמשת מיני בעלי החיים האלו נמצאים בסכנת הכחדה וכיום יש המון אנשים וארגונים באפריקה אשר נלחמים בצייד הלא חוקי ומאפשרים לבעלי החיים הרבים החיים באפריקה בכלל ולבעלי החיים הנמנים ב'חמשת הגדולים' להמשיך לחיות ולהתרבות גם בעידן של עיור ומערביות הקורים באפריקה.

במהלך הטיול אנו נצא אל השמורות הגדולות של קניה ונפגוש את 'חמשת הגדולים' פנים מול פנים ונזכה לראות את החיות הפראיות ביותר בטבע ועוד מגוון רחב של בעלי חיים הנמצאים בשמורות.

טעימות מבראשית - טיול ספארי בקניה
שמורת צ'אבו - טיול ספארי בקניה
צילום מסך 2023-03-12 173022

עוד צעד קטן ואתם בקניה

לפרטים נוספים על הטיול השאירו פרטים ונחזור אליכם

תוכנית הטיול

"מפגש עם חיזיון הציפורים הגדול ביותר עלי אדמות" 

טיסה מוקדמת (01.00 לפנות בוקר) משדה התעופה בן גוריון לקניה. הגעה לשדה התעופה JKI בניירובי.  א. צהרים קלה בדרך ונסיעה לפארק הלאומי שמורת אגם נקורו. ישירות לסיור ראשון בפארק. הנוף של האגם עוצר נשימה. מדרגת עמק השבר מעל חוף האגם נותנת תמונה מרהיבה של האגם וסביבתו. נבצע צ'ק-אין אחר הצהריים\ערב  סיור נוסף בשמורה- חזרה ללודג לארוחת ערב. Lake Nakur lodge

נצא בטיסה לילה מישראל דרך יעד ביניים אל עיר הבירה הקנייתית ניירובי וננחת בשעות הצהרים המוקדמות בשדה התעופה הבינלאומי בניירובי "Jomo Kenyatta" הקרוי ע"ש ג'ומו קניאתה – מיסד ואבי האומה הקנייתית. 

שלום וברוכים הבאים לקניה  "JAMBO & KARIBU KENYA" ,ברוכים הבאים לארץ השמורות, השבטים, הטעמים, הריחות, ארץ הספארי וחיות הבר. עם הנחיתה –  מדריך הספארי שלנו  FEEL HOLIDAY  יקבל אתכם בשדה התעופה ניירובי וידאג להעביר אתכם את מסלול ההגירה והמכס, איסוף המזוודות ומעבר לרכב הספארי (בעל הגג הנפתח לנסיעות ספארי מיוחדות) שיהיה צמוד אליכם לאורך כל חווית הספארי. לכל אורך הטיול, מזמן ההמראה מישראל ועד החזרה הביתה תהיו באחריות צמודה שלנו עם צוות אופרציה ומדריכים מהטובים בקניה. משדה התעופה נעלה לרכבי הספארי וניסע כשעתיים וחצי  לשמורת נקורו ישירות לצ'ק אין ולארוחת צהרים מאוחרת . מנוחה קצרה ומיד לסיור ראשון בשמורה. הנוף של האגם עוצר נשימה. מדרגת עמק השבר מעל חוף האגם והמנוקדת בעצי אופוריה ועצי הקדחת( fever  tree ) מסביב לאגם נותנת תמונה מרהיבה של האגם וסביבתו. נקורו פירושו "אבק או מקום אבק" בשפת המסאי. והוא קרוב לעיירה נקורו. הוקם בשנת 1961. הוא התחיל בקטן, והקיף רק את האגם המפורסם ואת הסביבה ההררית שמסביב, אך מאז הורחב לכלול חלק גדול מהסוואנות. נצפה במאות סוגי ציפורים החיות מסביב לאגם , נצפה בלהקות הפלמינגו המפורסמות, אגם נקורו מציע צפייה קלה בחיות הבר של רוב חיות הספארי הגדולות. בין הטורפים נפגוש: אריות, ברדלסים ונמרים, אלה שנראים לעתים קרובות הרבה יותר בתקופה האחרונה. בפארק יש גם פיתונים גדולים בגודלם השוכנים בחורשות הצפופות, ולעתים קרובות ניתן לראות אותם חוצים את הכבישים או משתלשלים בין עצים. 

נמשיך בנסיעה חזרה לודג' לארוחת ערב ולינה. פנסיון מלא

הפארק הלאומי שמורת אגם נקורו. Lake Nakuru

"מפגש עם חיזיון הציפורים הגדול ביותר עלי אדמות"

קצת על פארק אגם נקורו: האורניתולוג הידוע- רוג'ר טורי פטרסון תאר את האגם כ"מפגש עם חיזיון הציפורים הגדול ביותר עלי אדמות". אגם נקורו הוא הפארק הלאומי הפופולרי ביותר בקניה והוא יעד נהדר לטיול ספארי. גבעות שחורות סוגרות על אגם קטן שלאורך חופיו נמתח פס עבה צבוע ורוד. זהו אגם נאקורו שבקניה, ביתם של הפלמינגו ואלפי קורמורנים, אנטילופות ואימפלות. מה סוד הקסם? סודה!  האגם עצמו קטן להפליא, ובמבט ראשון מפתיעה העובדה שהוא מצליח לקיים סביבו ובתוכו שפע כה מגוון של ציפורים ובעלי חיים, התשובה לכך מפתיעה מעט – שכן אגם נאקורו אינו אגם רגיל, זהו אגם של סודה. האגם יושב בלב אזור בעל פעילות געשית ענפה. הר הקילימנג'רו והר קניה ממזרח לשבר, והר אלגון ממערב לו. הפארק הלאומי נאקורו (Lake Nakuru National Park)  הוא הפארק היחיד המגודר בקניה ומשמש כבית לפרויקטים של שימור למען יונקים רבים ומגוונים.

הביקור בשמורה יעביר אתכם חוויה סוערת, יפגיש אתכם עם כל העוצמה וההדר של הטבע.

ארוחת בוקר מוקדמת יציאה לסיור מוקדם בשמורה  אגם נקורו ובהמשך נסיעה למסאי מארה  לארוחת צהרים ולבצע צ'ק-אין. מיד יציאה בשעה 15.00 לסיור ראשון בשמורה עד השעה 18.00 . חזרה ללודג לארוחת ערב ולינה.

שמורת מסאי מרהמיד לאחר ארוחת בוקר מוקדמת בשמורת נקורו , נבקר גם בחלקה הדרומי של השמורה בפארק שניבנה בכדי לספק מקלט  לחיות מזנים שונים , נפגוש את עדר הקרנפים השחורים ולבנים המיוחדים לשמורה . כמו כן כמו גם זני  ג'ירפה ((Rothschild's giraffe שהובאו לשמורה כהגנה מסכנת ההכחדה של הזן. ההגנה מציידים חייבה בניית גדר – אולם זו נבנתה בצורה שלא מגבילה את תנועת חיות הבר ומובילה למסדרון טבעי לאגם.

נעזוב את שמורת אגם נקורו ונצא בנסיעה אל שמורת הטבע הגדולה ומהמפורסמות ביותר בעולם  שמורת הטבע המסאי מרה . זה אחד משיאי טיולי ספארי לקניה "בעקבות 5 הגדולים בעולם"

וללא ספק מסאי מארה הינה אחת משמורות הטבע היפות והמרתקות ביותר בעולם.  נכנס לשמורה ונגיע ללודג' לצ'ק – ארוחת צהרים , התארגנות ויציאה לסיור ראשון בשמורה.

כפי שציינו במבוא –  הפארק הוא תמונה מדויקת של אפריקה כפי שמתוארת בסרטים הוליוודיים – עדרים של זברות וחיות טרף בעקבותיהם נוהרים צפונה בלהקות, עדרי באפלו חוצים את נהר ה-מרה בפראות בין קרוקודילים, היפופוטמים ועופות דורסים. בתקופת הנדידות, חוצים אליה מיליוני בעלי חיים מהסרנגטי שבטנזניה. בימי הגשם מיליוני פרטים של בעלי חיים נכנסים אל השמורה שהבולט מבניהם הוא עדר הגנו הנע לעתים בעדרים של עד שני מיליון פריטים, אשר את דרכם הם עושים עם עשרות אלפי פריטים של זברות מצויות ופרסתנים מסוגים שונים ומגוונים. במסאי מרה ניתן למצוא את כלל מיני החתוליים הקיימים באפריקה דוגמת האריות, הנמרים והברדלסים הנחשבים לחיה המהירה ביותר בעולם. נחזור למחנה למקלחות וארוחת ערב. – פנסיון מלא

יום זה יוקדש במלואו לספארי בשמורת מסאי מארה הנחשבת לאחת השמורות היפות והמרתקות ביותר במזרח אפריקה. היום הוא יום השיא של הטיול –  "בעקבות 5 הגדולים בקניה". היום נעשה 2 סיורים בשמורה מהבוקר עד הצהרים . ארוחת צהרים ושוב יציאה לספארי עד שעות הערב.   חזרה ללודג' לארוחת ערב ולינה. Mara Sopa Lodge 

לאחר ארוחת בוקר טרייה נעלה לרכבי הספארי ונכנס לעומק השמורה. 

יום זה יוקדש לספארי מעמיק בשמורת מסאי מארה, מהשמורות היפות והמרתקות ביותר בעולם. בתוך נוף שמורה מדהים נזכה להכיר את "חמשת הגדולים". מסאי מארה הוא ביתם המקורי של מינים רבים של חי וצומח, הוא מפורסם כשמורה היחידה בה תוכלו לראות את "חמשת הגדולים" בבוקר אחד. 

נצפה באורח החיים של בעלי החיים הרבים העוסקים בהישרדות מול הטורפים הרבים או שעושים את דרכם במסע אחרי מזון. מסאי מארה יושבת בנקודה הצפונית ביותר של המערך האקולוגי של הסרנגטי, ובשל כך ניכרת בה נוכחות גדולה של מאות זני ציפורים ועשרות מיני עופות דורסים, קרנפים, עדרים של ג'ירפות ופילים הנעים בין השיחים הקוצניים, צבועים, נמרים, ואריות בעלי רעמה מפוארת המחפשים את טרפם. 

כאן נצפה "בהצגה הגדולה של חמשת הגדולים" ששולטים במרחבים האין סופיים של השמורה. נגיע גם לנהר המארה המפורסם שבתוכו ממתינים מאות התנינים וההיפופוטמים לחיות שיגיעו להרוות את צימאונם. נהר המארה הוא "מפגש הטורפים והנטרפים"  בו מרוכזת פעילות של מאות זנים של חיות וציפורים מסביב לגדות הנהר. יש תקופות שנוכל לצפות גם בעדרים החוצים את הנהר בשיאה של עונת הנדידה.

בו כל חיות הטרף ממתינות לעדרים העייפים שיחצו את הנהר. החיים בשמורה הם מחזה טבע יומי שבו כולם רוצים לשרוד. בהמשך, נצא להכיר את בני שבט המסאי. בני השבט בולטים בשטח בלבושם המסורתי ובכפרים המיוחדים שם הם מנהלים את אורח חייהם המרתקים בבתי הבוץ וגללי הבקר.

בביקור בכפר נלמד להכיר את אורח חייהם המרתק ואת סגנון החיים הנווד למחצה של בני השבט עם שלל תלבושתם המסורתית ונזכה אף לשמוע את הנשים שרות שירי ברכה ואת הגברים מנתרים לגובה רב, יכולת הניתנת להם במסגרת טקסי ההתבגרות אותם הם עוברים. בשעות הערב נחזור למחנה למקלחות וארוחת ערב. – פנסיון מלא.

נסיעה  לאגם נאיוואשה .עם ההגעה נעבור ללודג' שלנו  לצ'ק-אין ,לארוחת צהרים ומנוחה קלה, לאחריהן נצא לשייט חווייתי באגם אל עבר חצי האי הממוקם בלב האגם ומכונה "אי הסהרון", ובו משוטטים באין מפריע חיות, ביניהן ג'ירפות, זברות וצבאים.Lake Naivasha Country club

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת . עזיבת השמורה לכיוון שמורת אגם נאיוואשה .האגם נחשב לאחד האגמים הגבוהים באזור השבר הסורי אפריקאי. האגם מתפרש על פני 130 קמ"ר ומוקף בצמחייה גומא צפופה. אגם נאיוואשה משמש כמקום משכנם של 400 סוגי ציפורים שונים ומגוונים, הממוקמים לצד היפופוטמים, ג'ירפות וקופי קולומבוס שונים הנתלים על העצים. עם ההגעה נעבור ללודג' שלנו לצ'ק אין, מנוחה קלה וכן להתארגנות ליציאה. נצא בנסיעה לכיוון האגם לשייט חווייתי ומרתק אל עבר חצי האי הממוקם בלב האגם ומכונה "אי הסהרון". בו משוטטים באין מפריע חיות, ביניהן ג'ירפות, זברות וצבאים. לאחר השייט באגם נחזור למחנה, מקלחת, ארוחת ערב, הוואי מסביב למדורה ושינה.(פנסיון מלא ) 

לאחר ארוחת בוקר ,עולים לג'יפים לסיור נוסף בשמורה ומשם  ונוסעים חזרה לניירובי. לפי קצב הזמן והטיסה לישראל אנו נעשה לכם סיור בעיר ניירובי. 

מרכז הג'ירפות בניירובי הוא אחד מהמקומות שמומלץ לבקר בו. מדובר במרכז לגידול ג'ירפות. מטרתו המרכזית היא לשמר את הג'ירפות ובמיוחד הג'ירפות מזן רוטשילד שנמצאות בסכנת הכחדה. את הג'ירפות לוקחים אנשי המרכז מהטבע כשהן עדיין צעירות מאד, ומחזירים אותן כשהן גדולות וחזקות מספיק כדי לשרוד. כיום כ- 300 ג'ירפות רוטשילד משוטטות ברחבי קניה אודות לפעילות המרכז. זוהי חוויה נהדרת ומרגשת להתקרב כל כך אל החיה היפה והמרשימה הזו, להאכיל את הג'ירפות היישר מידכם מאוכל שניתן ע"י צוות המקום, ללטף ואפשר אפילו לנשק והרבה הזדמנויות צילום מיוחדות. בתחומי המרכז תמצאו הסברים מיוחדים על הג'ירפות ועל הזנים השונים, חנות מזכרות בה פריטים אומנותיים ולא יקרים, ובית קפה נחמד. המרכז מזמין ומהנה, שווה ביקור, ומעניק חוויה מרגשת וחינוכית בעיקר לילדים.

הרכב והנהג יעמדו לרשותכם לסיורים ופעילות בניירובי עד כמה שניתן להספיק לפני ההסעה לשדה התעופה לטיסת ערב הביתה לישראל.

נחיתה לפנות בוקר בשדה התעופה בן גוריון

טופס ויזה לנוסעים

תעודת כשרות

תקנון ותנאים

מזג האוויר בקניה

טיפים והנחיות לנוסעים

חיסונים ובריאות

המשיכו לנופש לחופו של האוקיינוס ההודי המרהיב

חופשה בזנזיבר - טיולי ספארי בקניה

האקזוטיקה של זנזיבר

טיסה +3 ימים רק ב - 690$ לאדם

MasaiWarriors

חולות לבנים בצ'אלה

2 לילות בריזורט המופלא
The Sands At Chale Island
רק ב - 685$ לאדם

חופשה בחוף דיאני קניה feelholiday

טורקיז על המים

2 לילות בריזורט הקסום
Baobab Beach Resort & Spa
רק ב - 520$ לאדם