הנדידה הגדולה - 5 ימים

שלום וברוכים הבאים לקניה KENYA JAMBO AND KARIBU

מסע עוצמתי בעקבות נדידת החיות הגדולה בעולם. שמורת מסאי מארה, שמורת אגם נקורו, שמורת נאיוואשה

"ההצגה הטובה ביותר של הטבע, מחזה שאין דומה לו ", יציאות לטיול בחודשים יולי-אוקטובר 2024

מה המחיר כולל?

הלוך ושוב, תל אביב – ניירובי – תל אביב.
  • סה"כ 5 ימים, 4 לילות בלודג'ים בשמורות על בסיס פנסיון מלא
  •  הלינה בלודג'ים בשמורת היא ברמה גבוהה עם לודג'ים מפנקים ואיכותיים.
    מגוון הלודגי'ם בהם נישן: Lake Nakuru Sopa Lodge, Mtito Camp, Naivasha Sopa
שימו לב, ייתכנו שינויים בלודג'ים
סה"כ 5 מי טיול מלאים הכוללים:
  •  5  ימי ספארי (4 לינות) בשמורות העל של קניה ומהמפורסמות בעולם: שמורת אגם נקורו, שמורת מסארי מארה ושמורת אגם נאיוואשה (ראה תכנית) הלינה בשמורות הינה בלודג'ים ברמה גבוהה מאוד.
לאורך כל ימי הספארי האירוח הינו על בסיס פנסיון מלא (F.B) 
ברוב  המסלולים יש אפשרות לאוכל כשר בתשלום. בדוק עם נציג המכירות.
הכניסה לקניה מחייבת ויזה, אנחנו דואגים להוציא לכם – עלות 35$.
בזמן השהות במלון במומבסה יהיה נציג דובר עברית מטעם החברה.

בוגר – $3,280
ילד – $3,180
לתינוק – $450

✔ פנסיון מלא לאורך ימי הטיול.
✔ ללא תוספת חופשות וחגים ( כפי שיש בשאר החבילות)
✔ אפשרות ללילה נוסף בשמורת המסאי מארה בעלות 280$ (תלוי בהסכמת הקבוצה)
✔ תוספת לאדם יחיד: 450$

תאריכים: 14-18.07 |  25-29.08 | 29.09-03.10

לזמינות תאריכים יש לפנות אלינו: 0524539373

טופס ויזה לנוסעים

תעודת כשרות

תקנון ותנאים

מזג האוויר בקניה

טיפים והנחיות לנוסעים

חיסונים ובריאות

הנדידה הגדולה- טיול ספארי בקניה
הנדידה הגדולה - טיול ספארי לקניה - חברת Feel Holiday
הנדידה הגדולה 9 ימים- טיול ספארי בקניה

עוד צעד קטן ואתם בקניה

לפרטים נוספים על הטיול השאירו פרטים ונחזור אליכם

תוכנית הטיול

הפארק הלאומי שמורת אגם נקורו. Lake Nakuru

"מפגש עם חיזיון הציפורים הגדול ביותר עלי אדמות" 

טיסה מוקדמת (01.00 לפנות בוקר) משדה התעופה בן גוריון לקניה. הגעה לשדה התעופה JKI בניירובי.  א. צהרים קלה בדרך ונסיעה לפארק הלאומי שמורת אגם נקורו. ישירות לסיור ראשון בפארק. הנוף של האגם עוצר נשימה. מדרגת עמק השבר מעל חוף האגם נותנת תמונה מרהיבה של האגם וסביבתו. נבצע צ'ק-אין אחר הצהריים\ערב  סיור נוסף בשמורה- חזרה ללודג לארוחת ערב. Lake Nakur lodge

  • נצא בטיסה לילה מישראל דרך יעד ביניים אל עיר הבירה הקנייתית ניירובי.
  • ננחת בשעות הבוקר המאוחרות בשדה התעופה הבינלאומי בניירובי "Jomo Kenyatta" הקרוי ע"ש ג'ומו קניאתה – מיסד ואבי האומה הקנייתית. 
  • עם הנחיתה –  נציג FEEL HOLIDAY   יקבל אתכם בשדה התעופה ניירובי וידאג להעביר אתכם את מסלול ההגירה והמכס, ידאג למזוודות שלכם ויפגיש אתכם עם רכב הספארי (בעל הגג הנפתח לנסיעות ספארי מיוחדות)  והנהג שילווה אתכם לכל אורך הטיול.
  • לכל אורך הטיול, מזמן ההמראה מישראל ועד החזרה הביתה תהיו באחריות צמודה שלנו עם צוות אופרציה ומדריכים מהטובים בקניה.

משדה התעופה נעלה לרכבי הספארי וניסע כשעתיים וחצי  לשמורת אגם נקורו ישירות לצ'ק אין ולארוחת צהרים. מנוחה קצרה ומיד לסיור ראשון בשמורה. הנוף של האגם עוצר נשימה. מדרגת עמק השבר מעל חוף האגם והמנוקדת בעצי אופוריה ועצי הקדחת( fever  tree ) מסביב לאגם נותנת תמונה מרהיבה של האגם וסביבתו.

נקורו פירושו "אבק או מקום אבק" בשפת המסאי. והוא קרוב לעיירה נקורו. הוקם בשנת 1961. הוא התחיל בקטן, והקיף רק את האגם המפורסם ואת הסביבה ההררית שמסביב, אך מאז הורחב לכלול חלק גדול מהסוואנות. נצפה במאות סוגי ציפורים החיות מסביב לאגם , נצפה בלהקות הפלמינגו המפורסמות, אגם נקורו מציע צפייה קלה בחיות הבר של רוב חיות הספארי הגדולות. בין הטורפים נפגוש: אריות, ברדלסים ונמרים, אלה שנראים לעתים קרובות הרבה יותר בתקופה האחרונה. בפארק יש גם פיתונים גדולים בגודלם השוכנים בחורשות הצפופות, ולעתים קרובות ניתן לראות אותם חוצים את הכבישים או משתלשלים בין עצים. 

נמשיך בנסיעה חזרה לודג' לארוחת ערב ולינה. פנסיון מלא

ארוחת בוקר מוקדמת יציאה לסיור מוקדם בשמורה  אגם נקורו ובהמשך נסיעה למסאי מארה  לארוחת צהרים ולבצע צ'ק-אין. מיד יציאה בשעה 15.00 לסיור ראשון בשמורה עד השעה 18.00 . חזרה ללודג לארוחת ערב ולינה .

מיד לאחר ארוחת בוקר מוקדמת בשמורת נקורו , נבקר גם בחלקה הדרומי של השמורה בפארק שניבנה בכדי לספק מקלט  לחיות מזנים שונים , נפגוש את עדר הקרנפים השחורים ולבנים המיוחדים לשמורה . כמו כן כמו גם זני  ג'ירפה ((Rothschild's giraffe שהובאו לשמורה כהגנה מסכנת ההכחדה של הזן.

ההגנה מציידים חייבה בניית גדר – אולם זו נבנתה בצורה שלא מגבילה את תנועת חיות הבר ומובילה למסדרון טבעי לאגם.

נעזוב את שמורת אגם נקורו ונצא בנסיעה אל שמורת הטבע הגדולה ומהמפורסמות ביותר בעולם  שמורת הטבע המסאי מרה . זה אחד משיאי טיולי ספארי לקניה וללא ספק מארה הינה אחת משמורות הטבע היפות והמרתקות ביותר בעולם.  נכנס לשמורה ונגיע ללודג' לצ'ק – ארוחת צהרים , התארגנות ויציאה לסיור ראשון בשמורה.

כפי שציינו במבוא –  הפארק הוא תמונה מדויקת של אפריקה כפי שמתוארת בסרטים הוליוודיים – עדרים של זברות וחיות טרף בעקבותיהם נוהרים צפונה בלהקות, עדרי באפלו חוצים את נהר ה-מרה בפראות בין קרוקודילים, היפופוטמים ועופות דורסים. בתקופת הנדידות  (יולי-ספטמבר), חוצים אליה מיליוני בעלי חיים מהסרנגטי שבטנזניה. 

בימי הגשם מיליוני פרטים של בעלי חיים נכנסים אל השמורה שהבולט מבניהם הוא עדר הגנו הנע לעתים בעדרים של עד שני מיליון פריטים, אשר את דרכם הם עושים עם עשרות אלפי פריטים של זברות מצויות ופרסתנים מסוגים שונים ומגוונים. במסאי מרה ניתן למצוא את כלל מיני החתוליים הקיימים באפריקה דוגמת האריות, הנמרים והברדלסים הנחשבים לחיה המהירה ביותר בעולם. נחזור למחנה למקלחות וארוחת ערב. – פנסיון מלא 

יום זה יוקדש במלואו לספארי בשמורת מסאי מארה הנחשבת לאחת השמורות היפות והמרתקות ביותר במזרח אפריקה. היום הוא יום השיא של הטיול –  "צפייה בנדידה הגדולה" זו לחלוטין חווית הטבע הגדולה ביותר בעולם. היום נעשה 2 סיורים בשמורה מהבוקר עד הצהרים . ארוחת צהרים ושוב יציאה לספארי עד שעות הערב.   חזרה ללודג' לארוחת ערב ולינה. Mara Sopa Lodge

לאחר ארוחת בוקר טרייה נעלה לרכבי הספארי ונכנס לעומק השמורה. 

בתוך נוף שמורה מדהים נזכה להכיר את אורח החיים של בעלי החיים הרבים העוסקים בהישרדות מול הטורפים הרבים או שעושים את דרכם במסע אחרי מזון.  יום זה יוקדש לספארי מעמיק בשמורת מסאי מארה, אחת השמורות היפות והמרתקות ביותר במזרח אפריקה. מסאי מארה יושבת בנקודה הצפונית ביותר של המערך האקולוגי של הסרנגטי, ובשל כך ניכרת בה נוכחות גדולה של מאות זני ציפורים ועשרות מיני עופות דורסים, קרנפים, עדרים של ג'ירפות ופילים הנעים בין השיחים הקוצניים, צבועים, נמרים, ואריות בעלי רעמה מפוארת המחפשים את טרפם. 

שיא היום הוא הביקור בנהר המארה העובר לאורך השמורה. כאן נצפה "בהצגה הגדולה" של העדרים החוצים את הנהר. זה שיאו של המסע. בתוך הנהר ממתינים מאות  התנינים וההיפופוטמים לעדרים שיחצו את הנהר וחיות טורפות אחרות שממתינות מעבר  לגדה לעדרים העייפים . מחזה טבע שבו כולם רוצים לשרוד. בהמשך, נצא להכיר את בני שבט המסאי. בני השבט בולטים בשטח בלבושם המסורתי ובכפרים המיוחדים שם הם מנהלים את אורח חייהם המרתקים בבתי הבוץ וגללי הבקר. בביקור בכפר נלמד להכיר את אורח חייהם המרתק ואת סגנון החיים הנווד למחצה של בני השבט עם שלל תלבושתם המסורתית ונזכה אף לשמוע את הנשים שרות שירי ברכה ואת הגברים מנתרים לגובה רב, יכולת הניתנת להם במסגרת טקסי ההתבגרות אותם הם עוברים. בשעות הערב נחזור למחנה למקלחות וארוחת ערב. – פנסיון מלא.

נסיעה  לאגם נאיוואשה .עם ההגעה נעבור ללודג' שלנו  לצ'ק-אין ,לארוחת צהרים ומנוחה קלה, לאחריהן נצא לשייט חווייתי באגם אל עבר חצי האי הממוקם בלב האגם ומכונה "אי הסהרון", ובו משוטטים באין מפריע חיות, ביניהן ג'ירפות, זברות וצבאים.Lake Naivasha Country club

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת . עזיבת השמורה לכיוון שמורת אגם נאיוואשה .האגם נחשב לאחד האגמים הגבוהים באזור השבר הסורי אפריקאי. האגם מתפרש על פני 130 קמ"ר ומוקף בצמחייה גומא צפופה. אגם נאיוואשה משמש כמקום משכנם של 400 סוגי ציפורים שונים ומגוונים, הממוקמים לצד היפופוטמים, ג'ירפות וקופי קולומבוס שונים הנתלים על העצים.

עם ההגעה נעבור ללודג' שלנו לצ'ק אין, מנוחה קלה וכן להתארגנות ליציאה. נצא בנסיעה לכיוון האגם לשייט חווייתי ומרתק אל עבר חצי האי הממוקם בלב האגם ומכונה "אי הסהרון". בו משוטטים באין מפריע חיות, ביניהן ג'ירפות, זברות וצבאים. לאחר השייט באגם נחזור למחנה, מקלחת, ארוחת ערב, הוואי מסביב למדורה ושינה.(פנסיון מלא)

לאחר ארוחת בוקר ,עולים לג'יפים לסיור נוסף בשמורה ומשם  ונוסעים חזרה לניירובי. לפי קצב הזמן והטיסה לישראל אנו נעשה לכם סיור בעיר ניירובי. הרכב והנהג יעמדו לרשותכם לסיורים ופעילות בניירובי עד כמה שניתן להספיק לפני ההסעה לשדה התעופה לטיסת ערב הביתה לישראל.

מרכז הג'ירפות בניירובי הוא אחד מהמקומות שמומלץ לבקר בו. מדובר במרכז לגידול ג'ירפות. מטרתו המרכזית היא לשמר את הג'ירפות ובמיוחד הג'ירפות מזן רוטשילד שנמצאות בסכנת הכחדה. את הג'ירפות לוקחים אנשי המרכז מהטבע כשהן עדיין צעירות מאד, ומחזירים אותן כשהן גדולות וחזקות מספיק כדי לשרוד. כיום כ- 300 ג'ירפות רוטשילד משוטטות ברחבי קניה אודות לפעילות המרכז. זוהי חוויה נהדרת ומרגשת להתקרב כל כך אל החיה היפה והמרשימה הזו, להאכיל את הג'ירפות היישר מידכם מאוכל שניתן ע"י צוות המקום, ללטף ואפשר אפילו לנשק והרבה הזדמנויות צילום מיוחדות. בתחומי המרכז תמצאו הסברים מיוחדים על הג'ירפות ועל הזנים השונים, חנות מזכרות בה פריטים אומנותיים ולא יקרים, ובית קפה נחמד. המרכז מזמין ומהנה, שווה ביקור, ומעניק חוויה מרגשת וחינוכית בעיקר לילדים.

אנו נעשה הכל בכדי לספק לכם ולמשפחתכם חופשה בלתי נשכחת.

טופס ויזה לנוסעים

תעודת כשרות

תקנון ותנאים

מזג האוויר בקניה

טיפים והנחיות לנוסעים

חיסונים ובריאות

המשיכו לנופש לחופו של האוקיינוס ההודי המרהיב

חופשה בזנזיבר - טיולי ספארי בקניה

האקזוטיקה של זנזיבר

טיסה +3 ימים רק ב - 690$ לאדם

MasaiWarriors

חולות לבנים בצ'אלה

2 לילות בריזורט המופלא
The Sands At Chale Island
רק ב - 685$ לאדם

חופשה בחוף דיאני קניה feelholiday

טורקיז על המים

2 לילות בריזורט הקסום
Baobab Beach Resort & Spa
רק ב - 520$ לאדם